Bir Gencin Gözünden Cübbeli - Eren Haklı

Ahmet (Cübbeli) Mahmut Ünlü’nün hezeyanları sürüyor... Geçtiğimiz hafta Haber Türk’te bir TV programına katılıp, “M. Kemal bu devletin kurucusu, aleyhinde konuşmak caiz değildir!” dedi. Gram şaşırmadık... Eren Haklı bu vesileyle “Bir Gencin Gözünden Cübbeli” başlıklı yazı kaleme aldı.

Siyaset 16.10.2020, 17:01
Bir Gencin Gözünden Cübbeli - Eren Haklı

Cübbeli Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde Habertürk kanalındaki bir programa telefonla bağlandı... Ersan Şen’in “Atatürk ve Cumhuriyet hakkında düşünceleriniz nedir?” sorusuna “Atatürk aleyhinde konuşmak caiz değil!” dedi. Daha evvel de “sol” basına demeçler verip M. Kemal’i övdüğü olmuştu. Evet, bu hem İslâmcılar, hem de “sol” kesimin dikkatini hayli çekti!..

Sevenleri, Cübbeli’nin hezeyanlarını türlü türlü tevil etse de, bu açıklamaları dolayısıyla Müslümanlar artık git gide kendisinden tiksinmeye başlamıştır. Zira “âlim” bilinen birisinin medya şaklabanlığı yapması ilme leke getirmektedir. Ahmet Ünlü’nün bu saçmalıklarına Mahmud Efendi Hazretlerini de âlet etmesi, İsmailağa cemaatinin birçok hocasının da kanına dokunmuştur. Tepkilerini isim vermeden koyuyorlar zira Ahmet Ünlü’nün diline düşmek nedense pek çoğu için epey kötü bir şey...

Bu şahıs yıllardır Müslümanların inancına ters söylemlerde bulunuyor. Tuvalet taşının Allah-u Teâlâ ile konuştuğunu iddia ediyor, kendi cemaatinde olanları azap meleklerinin dahi cehenneme atamayacağını söylüyor, Fethullah Gülen’i sarıklı ve sakallı şekilde rüyasında görüyor! Bu tür şeyleri bir başkası söyleseydi, eminim o kimseyi ehl-i bidat, zındık olarak görür; sohbetlerinin dinlenmemesini, kitaplarının okunmamasını tavsiye ederdi. Aynı şekilde Ahmet Ünlü’nün holiganları da o kimseye tepki gösterirdi. Mevzubahis kendi hocaları olunca hemen, “Sizin onun kadar hizmetiniz oldu mu ümmete?” diye üste çıkıyorlar. Evet, başta Fetullah Gülen olmak üzere onun gibi yıkıcı hizmeti olan pek az isim oldu gerçekten de. Bugünün Müslümanları İslâm’a ve şeriata saldırmış birisini “kahraman” diye anıyorsa, “bizi o kurtardı” diyebiliyorsa referansı Ahmet Mahmut Ünlü’dür...

Ahmet Ünlü’ye ben ve benim gibi birçok gencin çağrısıdır: Hocam! Eğer korkuyorsan söyle, biz arkanda dururuz, bâtıl söylemlerden vazgeç... Eğer bana ve benim gibi gençlere güvenmiyorsan paran var, yurt dışına da gidebilirsin, Fetullah gibi; fakat etme eyleme, bâtıl sözlerden vazgeç. Koltuk sevdan varsa, parti kur oy verelim; fakat bu sümüksü hâlinle tahammülümüz kalmadı!.. Biz gençler; korkusuz, hakkı haykıran, hakikatin peşinde olan âlimlere açız!

“Bize kalan aziz borç, asırlık zamanlardan

Tarihi temizlemek sahte kahramanlardan!..”

Baran Dergisi 718.Sayı

Yorumlar (0)
22
açık
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:50
Güneş 05:38
Öğle 13:06
İkindi 17:01
Akşam 20:24
Yatsı 22:03
Günün Karikatürü Tümü