Çakal Carlos Uyardı: Lübnan’a Saldıracaklar!

Çakal Carlos: "İsrail güvenlik güçleri, Siyonizm’e direnişin önemli merkezlerinden biri olan Lübnan’a bir saldırı gerçekleştirecek" dedi.

Siyaset 14.11.2017, 20:28 08.04.2021, 12:46
Çakal Carlos Uyardı: Lübnan’a Saldıracaklar!

Baran Dergisi’ne konuşan Çakal Carlos, İsrail güvenlik güçlerinin, Siyonizm’e direnişin önemli merkezlerinden biri olan Lübnan’a bir saldırı gerçekleştireceğini söyledi.

Hariri’nin Suudi Arabistan’ın desteğiyle Lübnan’da başbakan olduğunu dile getiren Carlos, durumun şimdi farklılaştığını, Suudi Arabistan veliaht prensinin, İsrail tarafından desteklendiğini aktardı.

Lübnan’a bir saldırı gerçekleştirilecek

Carlos, “İsrail, Hariri’nin Riyad’a gelmeye zorlanmasını ve orada istifasını duyurmasını istedi, onlar da bunu sağladılar. Bunu yapmalarının bir sebebi var. İsrail güvenlik güçleri, Siyonizm’e direnişin önemli merkezlerinden biri olan Lübnan’a bir saldırı gerçekleştirecek. Malûm, Ortadoğu’da Siyonizm’e karşı mücadelenin şu anki silahlı öncü gücü Hizbullah. Maalesef onlar, Suriye ve Irak’ta, Siyonistler tarafından manipüle edilerek kaos oluşturmanın bir aracı olarak kullanılan mücahidlere karşı da savaşıyorlar. Ne yazık ki, İslâm’ın, Türklerin, Büyük Türkiye’nin ve Arapların da düşmanı olanların yaptığı bu manipülasyonlar tutuyor.

Cemayel Suikasti Ortaya Çıkacak Demiştim

Henüz Harirî’nin istifa hâdisesi yaşanmadan evvel, Baran’ın 563. Sayısında yayımlanan “Beşir Cemayel Suikasti ve Lübnan” başlıklı yazımda, “Lübnan mahkemelerinin Cemayel suikasti ile alâkalı kararı niçin aldığı gelecek günlerde ortaya çıkacak” demiştim; sanıyorum ki ne demek istediğim şimdi daha net anlaşılmıştır. 2005 yılında Lübnan Başbakanı olan Refik Hariri’nin öldürülmesinden sonra, Lübnanlılar onun oğlunun başbakan olmasını talep etti, bu diğer güçler tarafından da kabul edilen bir şeydi; fakat Hariri’nin lideri olduğu partide her ülkeden ajanlar olabilir. Şimdi kimin başbakan olmasını isteyecekler göreceğiz.

NATO ve NATO ajanları En Büyük Terörist

İran, Irak’ta Şiilerin bulunmasını kendi adına fırsata çevirmişti. İran’a yakınlığıyla bilinen Hizbullah Lideri Nasrallah, Suudi devlet terörünü, Siyonist devlet terörünü ve global NATO terörünü açıkça eleştiriyor. Dünyadaki en büyük terörist oluşumun NATO ve en büyük teröristlerin NATO ajanları olduğunu belirtelim.

Hariri’nin Fransa ile de ekonomik ilişkileri var

Hülasa, bölgede daha önce etkin olan Fransızlar yine bölgedeler ve Macron Abu Dabi’den sonra Riyad’a bir ziyarette bulundu. Daha sonra Fransa Dışişleri Bakanı, Hariri’nin Suudi Arabistan tarafından zorla tutulup tutulmadığına dair soruya şüpheli bir yanıt verdi. Hariri’nin Fransa ile de ekonomik ilişkileri var. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve birkaç ülke daha, vatandaşlarının Lübnan’a gitmemesini, Lübnan’dakilerin ise ülkeyi terk etmesini istedi. Gerçekten tehlikeli oyunlar oynanıyor ve Lübnan hükümeti de bu oyunlar karşısında oldukça hararetli görünüyor. İktidar partisi de dâhil Lübnan’daki tüm siyasî oluşumlar başbakanın ülkesini dönmesini talep ediyor.

Arapların düşmanı değildir

Yeni dünya düzeninin şekillenmesi için adımlar atılıyor. Hiçbir devlet, bu yeni sürecin dışında kalmak istemiyor. Hariri hakkında şu ana kadar söylemiş olduklarımdan dolayı Hariri’yi desteklediğim anlaşılmasın. Hariri ailesinin bugüne kadar durmuş olduğu pozisyon malûm. Fakat şunu net bir şekilde, daha önce olduğu gibi tekrar söylüyorum ki; Lübnan Cumhurbaşkanı Avn, bir Lübnan vatanseveridir ve Arapların düşmanı değildir. Bağımsız ve kendi kendini yönetebilen bir Lübnan için çok çalışmıştır.

Neler oluyor da bunlar yaşanıyor? Lübnan’a saldırıyorlar ve bu fiili bir saldırıya dönüşecektir. Lübnan üzerinden, zayıflayan Suriye’yi ve Irak’ı da daha fazla zayıflatabilecek, buralarda yaşanan savaşlardan daha çok faydalanmaya çalışacaklar. Irak direnişinin gizli kahramanı İzzet İbrahim el Duri idi ve o Amerikalılar tarafından yok edildi. Direnişi de böylece kırmış oldular. Bölgede tüm vatansever güçlerin sonunu getirmeye çalışıyorlar. Açıkça bir dünya savaşı yaşanıyor ve bu savaşta büyük Kumandanımız Salih Mirzabeyoğlu’nun yolundaki gönüldaşlarıma dış işgal teşebbüslerine karşı direnişte büyük pay düşüyor. Bu, ABD önderliğinde Siyonist ve emperyalistler tarafından İslâm’a karşı açılmış yeni bir savaştır!

Lübnan meselesi bu savaşın bir parçasıdır. Hizbullah, Şii olmasına rağmen Siyonistlere karşı direnişin öncü kuvvetidir ve onu zayıflatarak işlerini kolaylaştırmak istiyorlar, bu sebeple büyük bir saldırıya hazırlanıyorlar. Bu savaşın karşı safında ABD ve İsrail’in yanı sıra, İngiltere, Fransa ve diğer Batı devletleri de var. İnşallah, Nasrallah bu saldırıyı püskürtebilir. Lübnan Başbakanı hâlâ Riyad’da ve onun esir olmadığına dair şeyler söylemeye devam ediyorlar. Suudiler, bölgenin çok büyük tesir göreceği yeni bir şeyin zemininin hazırlanmasına yardım ediyorlar. Milyonlarca insan aç kalsa veya ölse de biliyoruz ki, direnecek ve asla teslim olmayacağız. Türkiye, Rusya, İran ve doğru safta duran Arapları destekliyorum. Herkesin burada safını doğru tayin etmesi gerekiyor.

Hariri’nin Lübnan’a dönememesi, benim daha önce Baran okurları için söylemiş olduklarımın kanıtı niteliğinde. Apaçık görünüyor ki bundan sonra da İsrail Lübnan’a müdahale edecek. Neticede neler olacağını göreceğiz. Hangi mezhepten olursa olsun, tüm gerçek Müslümanlara güveniyorum; Siyonist ve emperyalistler ile onların köpeklerine karşı mücadelede sonuna kadar direnecekler.

Baran Dergisi

Yorumlar (1)
isimsiz 5 yıl önce
carlos ilginç adam. hapiste olduğu halde olayları tahlil etmesi, dediklerinin çıkması, adamın ufkunun ferasetinin ne kadar geniş olduğunu da gösteriyor.
23
açık
Namaz Vakti 27 Eylül 2022
İmsak 05:24
Güneş 06:49
Öğle 13:00
İkindi 16:21
Akşam 19:01
Yatsı 20:21
Günün Karikatürü Tümü