Cern: Dünya Aslında Yok Olmalıydı

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) araştırmacıları tarafından "dünyanın var olması" üzerine bir rapor yayınlandı.

Siyaset 27.10.2017, 15:10 27.10.2017, 16:52
Cern: Dünya Aslında Yok Olmalıydı
Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) araştırmacıları tarafından "dünyanın var olması" üzerine bir rapor yayınlandı.
Dünyanın en önemli bilim adamları olarak gösterilen isimler tarafından yapılan çalışmalar neticesinde yayınlanan raporda, "var olan bütün maddelerin anti maddesinin de olduğu" ifade edilerek, bu sebepten dolayı dünyanın kendisini yok etmesi gerektiğinin altı çizildi.
"Evrenin kendisini neden yok etmediğini bilmiyoruz" notu düşülen raporda, bilimin tümevarım sonucuna göre bu neticeye varıldığı belirtildi.

“Bir Yerde Asimetri Olmalı”
"Evrende, standart modele göre, eşit miktarlarda madde ve anti madde bulunuyor. Maddenin ve anti maddenin evrenin hala neden etrafında olduğunu açıklayan bazı farklılıklar arıyoruz. Ancak, farklı kütleleri, elektrik yükleri veya başka şeyleri olan çeşitli olasılıklar denedik ancak hiçbir fark bulamadık" ifadelerini kullanan araştırmanın başındaki isim olan Christian Smorra, "Bütün gözlemlerimiz, madde ve anti madde arasında tam bir simetri buluyor, bu nedenle evren aslında mevcut olmamalı" açıklamasında bulundu.

Asimetrinin bulunduğu yerin var olması gerektiğini belirten Smorra, "Biz sadece farkın nerede olduğunu anlamıyoruz. Simetri kırılmasının kaynağı nedir? Bunu arıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bilim İbda’nın Tezlerini Doğruluyor
Salih Mirzabeyoğlu alt başlığı “Suver-i Hayâl Âlemi” olan ve ilk baskısı 2003’te yapılan “Sefine” adlı eseri başta olmak üzere birçok eserinde âlemin hayal olduğundan ve âlemin mahiyetinin esasında yokluk olduğundan bahsetmiş, Allah’ın var ve yok bir arada olarak âlemi sürekli var ve yok ettiği hususuna dikkat çekmişti. Dolayısıyla bu haber de çağımızın İbda çağı olduğunun ispatı niteliğinde… İlim adamları İbda’nın tezlerini senelerce geriden takip etmek kaydıyla doğruluyorlar. Günümüzde bilim adamları yaptıkları çalışmalar İbda’nın tezlerinin a priori niteliğini de göstermektedir. Hülasa; zaman hükmü İbda’dır. 

 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 09 Aralık 2022
İmsak 06:38
Güneş 08:10
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü