Erdoğan: Zina Konusunda Yanlış Yaptık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çocuklara yönelik sapkınlığın önlenmesine dair yapılacak yasal düzenlemelere ilişkin önemli mesajlar verdi.

Siyaset 21.02.2018, 09:34 21.02.2018, 10:37
Erdoğan: Zina Konusunda Yanlış Yaptık

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti grup toplantısının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: "Malum şu anda tabi mevcut yasalar içinde idam yok. Ve böyle bir değişikliğin yapılabilmesi için ana muhalefetin de buna destek vermesi gerekir. İdam ile ilgili konu özellikle terör suçlarıyla ilgili de bizim açımızdan çok büyük önem arz ediyor. Bu konu üzerinde çalışıp gerek terör gerek buna benzer konuşlar, yani bunlar bir anayasal düzenlemeyle gündeme gelebilir. Hatta hatta bu kapsamın dışında zina konusunun da yeniden ele alınmasının çok çok isabetli olacağı düşüncesindeyim. Çünkü bu toplumun manevi değerler noktasında farklı bir konum var. Biz AB sürecinde, bu bir özeleştiridir onu söylemek zorundayım, bu konuda bir yanlışımız oldu ki zina ile ilgili düzenlemeyi de yapmak suretiyle bu tacizler vesaire bunları belki de aynı kapsam içerisinde değerlendirmemiz lazım."

"Diğer taraftan tabi idam konusunun terörle ilişkisi önemli. Ama bu çocuk tacizleri bunlar asla bağışlanabilir görmezden gelinebilir konular değil. Şu anda 6 arkadaşımız çalışmalarını başlattılar. Ve süratle bu konuda bir neticeye varıp ardından da hemen yasal düzenlemesini yapıp bunu parlamentoya taşıyacağız. Son günlerde ardı ardına karşımıza çıkan çocuklara yönelik alçakça saldırılarla ilgili haberler bizi sorumluluklarımızla ilgili düşünmeye, sigaya çekmeye itti. Çocuklarla ilgili bu suçlar istismar değil alenen izmihlaldir. Toplumumuzu çöküşe götürecek bir alçaklıktır. Böyle bir duruma kesinlikle kayıtsız kalamayız. Göz yumamayız. Bakanlar Kurulu toplantımızda bu konuyu etraflıca ele aldık."

Hatanın neresinden dönülse kârdır; fakat toplumun umumuna sirayet etmiş ahlâksızlığın ve sapkınlığın önlenmesi için sebepleri ve neticeleriyle sağlam bir muhasebesi yapılması elzem. Fuhşiyat ve sapkınlığı önlemek için başta müskirat olmak üzere insana ve cemiyete zararlı her şeyin yasaklanması gerekiyor. Bu arada hatırlatalım; devlet fuhşu önlemek adına evvela kendi umumhanelerine kilit vurmalıdır.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Şubat 2023
İmsak 06:35
Güneş 08:01
Öğle 13:23
İkindi 16:09
Akşam 18:36
Yatsı 19:56
Günün Karikatürü Tümü