FETÖ'cü Akın İpek'in Bylock Yazışmaları

Siyaset 19.11.2017, 02:44 19.11.2017, 03:52
FETÖ'cü Akın İpek'in Bylock Yazışmaları

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davalarının firari sanığı, Koza İpek Grubu'nun sahibi, eski medya patronu Akın İpek'in, deşifre edilen Bylock yazışmaları ortaya çıktı.  Ankara Mali Şube Müdürlüğü söz konusu yazışmaları paylaştı. 101941 numaralı ByLock kullanıcısı olan Akın İpek, Fetullah Gülen'in önemli adamlarından biri olduğu anlaşılan 75245 kullanıcı kodlu Mustafa Kılıç ve Mustafa Tekerek, İD’sine bağlı kişi aracılığıyla HE (Hocaefendi) dediği Fetullah Gülen'e de mesajlar gönderiyor. 

***

“-Şimdi öyle aklıma geldi. Ben ne yaparım? Bir teknede uluslararası sularda dolaşırım. Teknenin masrafını da öğreneyim. Fakat benim adıma olan parayı her an bloke edebilirler. Ruanda Başkanı bizi tanır sever. Grup olarak, inanç var orada. Durumu anlatıp pasaport talebi olabilir mi? Bir ülke bizlere kucak açsa, hepimiz gitsek. Bugüne kadar dayandık bundan sonra Allah kerim. Bana ‘Muhbir olsun kurtulsun' diye haber gönderenler var. Cemaat aleyhine bir şeyler söylememi istiyorlar.”

"Medyadaki arkadaşlarla değerlendirme yaptık. Medyayı buraya (İngiltere) taşımaya çalışıyorum. Eurosat'ta yer ayarlayıp Türkçe konuşan herkese ulaşmayı planlıyoruz. Belki reklam bile alınabilir, araştırıyoruz. Siz doğrudan Hüseyin Çelik'e gitseniz, daha iyi olur. Oradan bilgi verirsiniz.”

****

Bylock dökümlerinde firari Akın İpek’in FETÖ’den Sincan Cezaevinde tutuklu bulunan avukatı Rasim Kuseyri’nin de ismi sık sık geçiyor ve Kuseyri’den izinsiz bir şey yapılmaması yönünde gelen uyarılar ise dikkat çekiyor.

Yine Rasim Kuseyri’nin MASAK raporlarına karşı savunma yapması beklenirken, yazışmalarda geçen “Bizim MASAK ekibinin haberi var mı” ifadeleri, MASAK da FETÖ yapılanması mı var varsa herhangi bir girişimde bulunuldu mu sorularını akıllara getiriyor. Yine aynı Bylock yazışmalarında İngiltere de bulunan Akın İpek’in İngiltere ve ABD bankalarında telaşla hesap açtırmaya çalıştığı gözlemlenirken, ABD’de ev satın alma planlarının yapıldığı dikkat çekiyor.

"Lüxemburg'da Çok Paramız Var"
Akın İpek ile banka hesaplarına ilişkin yapılan yazışmalar esnasında kullanılan, “Yüce sultana şükürler olsun, dünyanın en güzel yerinde yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda” ifadeleri öne çıkıyor. Buradaki yüce sultanın kim olduğu konusu merak konusu olurken, Bylock dökümlerinin 35 sayfasında geçen “Lüxemburg’da çok paramız var” ifadeleri de FETÖ firarisi Akın İpek’in İngiltere de rahat bir hayat sürdüğünü ortaya çıkarıyor.

Akın İpek’in söz konusu Bylock yazışmalarının 27. sayfasında, Koza İpek’e Kayyım olarak atanan Hasan Ölçer’e sosyal medya üzerinden algı operasyonu çekmenin de planlandığı gözlendi. 

Son olarak Bylock dokümanının 52.sayfasında, 75245 numaralı Bylock kullanıcısı Akıp İpek ile yaptığı yazışmada, Selman isimli bir kişiden bahsediyor. Bahsedilen Selman isimli kişinin yapılacak FETÖ operasyonlarını önceden sızdırdığı “Selman geldi. Aralık gibi büyük operasyon varmış” ifadelerinden ortaya çıkıyor.

Kaynak: Oda TV

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2022
İmsak 06:30
Güneş 08:00
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü