Hain Fetullah Gülen'in İslam Düşmanlığı

1970'li yıllardan itibaren Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sızmayı başaran ve ABD destekli çalışan Fetullah Gülen'in amaçlı Anadolu'yu gavurlaştırmak.

Siyaset 06.09.2017, 12:37 06.09.2017, 15:52
Hain Fetullah Gülen'in İslam Düşmanlığı

Başından beri Fetullah Gülen ve cemaatinin ABD tandanslı olduğunu ve ılımlı islam projesiyle Hristiyanlığa hizmet ettiğini ve Anadolu'yu ateş çemberine aldığını dile getiren Baran Dergisi, "fitneci Gülen", "Paralel Örgüt”ün lideri Fetullah Gülen" gibi manşetlerle de gündeme gelmişti. Baran Dergisi'ne FETÖ'nün açtığı davalar 15 Temmuz darbe girişimine kadar sürmüştü. Hatta "Emekli vaiz", Amerika Birleşik Devletleri Saylandrsburg-Pensilvanya’da ikâmet eden, kamuoyunda “ılıman İslam” projeleriyle tanınan, İsrail’in Mavi Marmara katliamında “otoriteden izin alınmalıydı” diyerek İsrail’den yana tavır koyan Ramiz ve Rabia oğlu 27.04.1941 Erzurum doğumlu, Erzurum Yakutiye, Lalapaşa mah/köy nüfusunda kayıtlı, Saylandrsburg PA/A.B.D. adresinde oturan, 43627119878 TC. Kimlik No’lu “Fetullah Gülen” dergimiz Yazı İşleri Müdürü ve İdari İşler Müdürümüze dava açmıştı. 

Açılan davalardan bir diğeri ise dergimizin 401. sayısında yayınlanan “Efendiler ve Uşakları” başlıklı yazıda geçen ifadeler sebebiyle,  ABD-Pensilvanya’da ikamet eden “Paralel Örgüt”ün lideri Fetullah Gülen avukatları aracılığıyla “alenen hakaret” davası açtı… Dava gerekçesi ise iddianamede şu şekilde belirtilmişti:

“… Bu haftaki sayımızda biraz evvel belirttiğimiz ‘kafa karışıklığı’ndan kurtulmak için ‘Efendiler ve Uşakları’ vurgusunu yapıyoruz ve ‘Baron ve Avanesi’ ile ‘Zübük ve Avanesi’ manşetini atıyoruz. Kapak yazımızı Ömer Emre Akcebe kaleme aldı... şeklindeki beyanlar ile birlikte derginin kapak sayfasında yer alan resimde ve resmin içerisinde yer alan ifadelerde müştekinin fotoğrafı da kullanılmak suretiyle “Zübük ve Avanesi” şeklindeki ifadelerinden dolayı…”

Şu an avukatlarından cezaevinde olan ve bazılarının ise Pensilvanya'da ikamet eden avukatlarınca bu davalar yenilenmişti. 

15 Temmuz gecesi de Baran Dergisi sosyal medyadan vatandaşları sokağa çağırdı ve açık açık Müslümanlara bir darbe yapıldığını söyledi. 

FETÖ Kapakları 

Dergimizin FETÖ kapaklarını görmek isteyenler de linkten bakabilirler: TIKLA

FETÖ 50 Yıl Önce Devlete Sızmıştı

Gelelim FETÖ'nün 12 Eylül 1980'deki Askeri Darbeden bu günlere kadar yaptıkları Müslüman avına...

Fetullahçı Terör Örgütünce (FETÖ), 12 Eylül 1980'deki askeri darbe öncesinde ve sonrasında kendisine ait basın yayın organlarında darbeyi destekleyen mesajlara yer verildi. Ye melleri yaklaşık 50 yıl önce örgütün elebaşı Fetullah Gülen tarafından İzmir'de atılan FETÖ, 1970'li yıllardan itibaren Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sızmaya başladı.

Yeni Asya Grubu içinde yer alan Fetullah Gülen, 1970'li yıllardan sonra İzmir Kestanepazarı Kur'an Kursunda görev yaptığı dönemde çevresindeki arkadaşları ile dini istismar etmek suretiyle örgütün çekirdek kadrosunu oluşturarak müstakil harekete geçti.

Faaliyetlerini daha ziyade 13-18 yaş grubundaki öğrenci ve genç kesim üzerinde yoğunlaştıran Fetullah Gülen, teyp ve video kasetlerine çekilen vaaz ve konuşmaları, sohbet toplantıları, özellikle yaz kamplarında görüşlerini ulaştırdığı sempatizan grubu ile kendi adıyla örgütünü oluşturdu.

1978'de yayımlanmaya başlayan "Sızıntı" dergisi ile basın yayın ve propaganda alanında yeni bir güç kazandı.

İçinde bulunduğu güç dengesine ve şartlara göre tutum ve davranışlarını değiştiren Gülen, hakkında arama kararı bulunmasına rağmen, 12 Eylül askeri darbesinin hemen öncesinde, darbelere yönelik destek içeren değerlendirmelerde bulundu.

Gülen, derginin 1979 Haziran sayısında yer alan "Asker" adlı başyazısında, "Onun süngüsü, yüz defa iniltimizi dindirdi ve ateşimize su serpti. Yakın tarihimizde dahi kaç defa onda mazinin tebessüm eden çehresini ve yıldırımlaşan celadetini gördük... Eğer, atik davranıp da yıllardan beri hazırlanan karanlık emellerin önüne geçilmeseydi, bütün bir millet olarak inkisar içinde ağlamadan başka çaremiz kalmayacaktı. Tuğa selam, sancağa selam ve onu tutan sancağa binlerce selam." ifadelerine yer verdi.

Askeri darbe sonrasında Gülen, aynı derginin 1980 Ekim sayısında kaleme aldığı "Son karakol" başlıklı yazısında da "Ümidimizin tükendiği yerde Hızır gibi imdadımıza yetişen Mehmetçiğe bin kere daha selam duruyoruz." görüşünü kaydetti.

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ele geçirilmesi teşebbüsüne ilişkin hazırlanan iddianamede, örgütün 12 Eylül askeri ve 28 Şubat 1997 postmodern darbelerinden zarar görmeyip, daha da güçlenerek devlet yapısını ele geçirdiği ve siyasete doğrudan müdahale edecek korkunç bir dev haline geldiği belirtildi.

İddianamede, Gülen'in darbe dönemindeki faaliyetleriyle ilgili, "Fetullah Gülen, 80'li yıllardaki 'fiili' mesai arkadaşı Kenan Evren'i yıllar sonra 'cennetlik' ilan etmiş, 31 Ocak 2005'te Milliyet'e verdiği demeçte, 'Evren Paşa, seçmeli din derslerini mecburi yapmakla yararlı bir iş yapmıştır. Gençlerin çoğu onun bu icraatı vesilesiyle din eğitiminden nasiplerini almışlardır. Bu iş kanaatimce öyle büyüktür ki doğrusunu Allah bilir, hiçbir sevabı olmasa bile bu icraatı ona yetebilir, ahirette kurtuluşuna vesile olabilir, cennete de gidebilir.' demiştir." tespitine yer verildi.


 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü