Laiklerden Shapplin'e "Ezan" Protestosu

Operayı geniş kitlelere sevdiren ünlü Fransız soprano Emma Shapplin, coşkunun en had safhaya ulaştığı noktada ezan okununca konserine ara verdi. Ancak Shapplin'in gösterdiği hassasiyete bazı seyircilerden protesto alkışı yükseldi.

Siyaset 14.08.2017, 19:43 15.08.2017, 10:20
Laiklerden Shapplin'e "Ezan" Protestosu

13. Bodrum Müzik Festivali'de sahne alan Emma Shapplin Bodrum'u salladı. İnsanın tüylerini diken diken eden sesi, güzelliği, sahnedeki duruşu ile operayı geniş kitlelere sevdiren Emma Shapplin'e ilgi büyük oldu. Konser biletleri günler öncesinden tükenen Shapplin sahnede yeni ve eski şarkılarını seslendirdi.

Dünyanın en köklü orkestralarından Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile beraber sahne alan Emma Shapplin,ezanı duyunca ara verdi ve bitene kadar bekledi.

Ancak bu sırada ezana saygı göstererek konsere ara veren gayr-i müslim Fransız Emma Shapplin'i "bekleme" diye alkışlayarak protesto eden ve kendini "Türk" olarak tanımlayan soysuzlar oldu. Sosyal medyada gündem olan bu durum bir çok kullanıcının tepkisini çekti.

Yorum yapmak bile zûl geliyor. Ama bu olay da bize gösteriyor ki ülkemizdeki kafası Batıcılıkla tarumar olmuş gâvurlar İslâmîyeti, ahlâkı, edebi Batılı'dan dahi öğrenemeyecek kadar kuduz kâfir olmuşlar.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü