Maduro Burada, Mürtedler Nerede?

Erdoğan'ın çağrısıyla toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı zirvesine Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da katıldı.

Siyaset 13.12.2017, 21:10 13.12.2017, 21:16
Maduro Burada, Mürtedler Nerede?

Müslüman halka sahip devletleri ihtiva eden İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısına sosyalist olan Nicolas Maduro da katıldı. Fakat şuna haram, buna bid'at, ona kafir, buna zındık fetvaları basan kokainman zâni Suudi mürtedleri toplantıya bakan yardımcısı düzeyinde katılım sağladı. Böylelikle bizim yıllardır sapkınlıklarını söylediğimiz Vahhabilerin gerçek yüzünü vicdan ve izan sahibi herkes görmüş oldu.

Ayrıca Maduro'nun zirvede yapmış olduğu konuşma şöyle: "Katliam devam ediyor. Evet bu bir katliam. Masum bir halka yapılan katliam. Benim masum, acısı dinmeyen Filistin halkına yapılan bir katliam. Bu katliam artık bir soykırıma doğru gidiyor. Bu dinler arası bir savaş değildir. Bu kanlı saldırı, finans güçlerinin ve kapitalizmin medyatik askeri güçlerinin Filistin topraklarını zapt etme çabasıdır ve Filistin halkına soykırım yapma çabasıdır. Çok acı.  Burdan öncelikle Yahudilere bir çağrım var. Misket bombalarıyla devletiniz Filistin'i şimdiye kadar bombaladı ve katliama devam ediyor. Gazze'de öldürülen çocukların katili İsrail devletine önce dünyanın dört bir yanındaki Yahudiler dur demeli, katil devletlerini Yahudiler ilk kınamalı. Filistin'de Müslüman, Hristiyan, farklı dinden ve kültürden insanlar var. İkinci çağrım bölgedeki arap halkına ve liderlerine. Ne zamana kadar katliama seyirci kalacaksınız? Filistinli kardeşlerinizin katliamını izlemeye devam mı edeceksiniz? Arap liderleri ne zaman uyanacak? Ne zaman uyanıp, Filistin halkının sesine ses vereceksiniz? Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız, yerin dibine batsın uluslararası protokolünüz, artık harekete geçmelisiniz! Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz, durdurmalısınız. Venezuela başkanı olarak size sesleniyorum, yeter artık! Resmi açıklamalarınızdan öteye gidemiyorsunuz. Ses tonumdan dolayı özür delirem ama çok derinden konuşuyorum. İçimde saklı olan acı ve öfke beni bu şekilde konuşturuyor. Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmak bana acı veriyor. Artık ölümlere alışmışlar. Dünya katliam karşısında kör ve sağır olmuş. Ve çoğu korkak liderler de resmi bir yazı geçip, olaylardan üzüntülerini belirtip kınıyorlar o kadar. "Saldırıyı lanetliyoruz, çok endişe duyuyoruz" bir de bu. Mesele bitiyor onlar için. Asıl endişelenen, kolunu kaybeden Filistinli çocuklardır. Çocuklarını kaybeden ailelelerdir. Sözde yasaklanan misket bombalarının başlarına ne zaman yağacağından endişe duyan Filistinli çocuklardır. Yeter be, artık yeter."

Zirveye katılan diğer isimler ve temsil ettiği ülkeler ise şunlar: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Yemen Cumhurbaşkanı Abdrabuh Mansour Hadi, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah, Umman Kralı’nın özel temsilcisi Seyit Assad bin Tarıq Al Said, Katar Emiri Şeyh Tamim, Flistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Brunei Kralı Hasan El-Bolkiah, Cibuti Başbakanı Abdulkader Kamil Mohamed, Kazakistan Meclis Başkanı Kassım Jomart Tokayev, Pakistan Başbakanı Şahid Hakan Abbasi, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Faiez Serrag, Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, Ürdün Kralı Abdullah, Özbekistan Senato Başkanı Nigmatulla Yuldaşev, Malezya Başbakanı Najib Razzak, Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir, Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde, Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun, Komorlar Devlet Başkanı Azali Assoumani.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü