"Ortadoğu'da İsrail Diye Bir Devlete Yer Yoktur"

Erdoğan, "Kudüs'ün Başkent ilan edilmesi durumunda diplomatik ilişkiler kesilir" dedi.

Siyaset 05.12.2017, 23:09 06.12.2017, 00:29
"Ortadoğu'da İsrail Diye Bir Devlete Yer Yoktur"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında Amerika'nın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması konusunda, "Amerika bütün işleri bitirdi de şimdi bu mu kaldı? Bu konu diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir" dedi.

İsrail işgali altında bulunan Kudüs topraklarında kirli senaryolar yazılıyor. ABD'nin, İsrail'in başkenti Tel Aviv'de bulunan konsolosluğunu Kudüs'e taşıma isteği nedeniyle yaşanan bölgedeki gerilim, Türkiye'den de karşılık bulmuştu.

Erdoğan'ın "Kudüs'ün Başkent ilan edilmesi durumunda diplomatik ilişkiler kesilir." sözlerine İsrail Ulaştırma ve İstihbarat Bakanı'ndan tepki çeken bir karşılık geldi.

"KUDÜS İSRAİL'İN BAŞKENTİDİR"

İsrailli Bakan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine küstah ve mesnetsiz bir biçimde cevap verdi. Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğunu iddia edip işgali adeta yok sayan Yisrael Katz,"Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın talimat ve tehditlerini kabul etmiyoruz. İsrail egemen bir devlettir ve Kudüs başkentidir. Sultanlık ve Osmanlı İmparatorluğu'nun günleri bitmiştir." dedi.

Kumandan’ın yıllar önce tesbit ettiği ve şimdilerde ayniyle “aşikâr” olmaya yüz tuttuğu gibi; “Ortadoğu’da İsrail Diye Bir Devlete Yer Yoktur” sözünün memuriyetini devletler olarak kuşanmak zorundayız. Siyonist İsrail Ortadoğu'da kendisine yer açtığı gibi, Filistin'i tamamen elden çıkarmak niyetinde. Ya müslümanlar ne alemde?

Yorumlar (1)
cabbar 5 yıl önce
İsrail yok olacak
23
açık
Namaz Vakti 27 Eylül 2022
İmsak 05:24
Güneş 06:49
Öğle 13:00
İkindi 16:21
Akşam 19:01
Yatsı 20:21
Günün Karikatürü Tümü