Şehit Eren’den Bilinmeyen Ayrıntı

Trabzon'da PKK kurşununa hedef olan 15 yaşındaki yiğit Eren Bülbül’ün 15 Temmuz gecesi Erdoğan’ın çağrısıyla ilçe merkezine gittiği ve 26 gün boyunca nöbetlerine aralıksız katıldığı ortaya çıktı.

Siyaset 14.08.2017, 10:11 15.08.2017, 10:05
Şehit Eren’den Bilinmeyen Ayrıntı
Trabzon Maçka İlçesi kırsalında Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı yakınlarında Cuma günü güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lı arasındaki çatışma çıkmıştı. Çatışmada Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde şehit oldu. 15 yaşındaki Eren Bülbül isimli gencin ise PKK'lıları girdikleri bir evden erzak çalarken görüp güvenlik güçlerine haber verdiği ortaya çıktı. Eren Bülbül, PKK'lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle giderken PKK kurşunlarına hedef oldu ve şehit oldu.
Trabzon'da çıkan çatışmada şehit olan Eren Bülbül'ün 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla ilçe merkezine gittiğini ve 26 gün boyunca düzenlenen demokrasi nöbetlerine aralıksız katıldığı ortaya çıktı.
Trabzon’un Maçka ilçesinde erzak çalan teröristlerin yerini ihbar eden, ardından ö?da küçük yaşından kat kat büyük kahramanlık göstererek güvenlik güçlerine gönüllü yol gösterirken hain pusuda can veren Eren Bülbül’ün evinde yas var. Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile alçakça şehit edilen Eren Bülbül'ün söz konusu vatan olduğunda hep yerinden fırladığı ortaya çıktı. Eren’in ailesi kahraman gencin hayat hikayesini ve neler hissettiklerini Akşam gazetesine anlattı.

Annenin İsteği Var
 
Oğlunun şehit haberini aldıktan sonra sürekli bayılan ve hastaneye kaldırılan anne Ayşe Bülbül, “Eren bana çok düşkündü. Tarla işleri, çayır işleri hiç sıkılmaz, yorulmaz, her işe koşardı. Neşeli, herkesin yardımına koşardı oğlum” ifadelerini kullandı. Anne Bülbül’ün kendisini hastanede ziyaret eden komutanlara, “O teröristleri yok edin. Bana sadece bu haberi yetiştirin” dediği belirtildi.
 
26 Gün Eve Bile Gelmedi
 
Ağabeyi Erdoğan Bülbül de, “Biz İstanbul’da yaşıyoruz. 15 Temmuz’da hain örgüt darbe girişiminde bulunduğunda bizi sürekli aradı, dakika dakika olayların bilgisini aldı. Cumhurbaşkanımız ‘sokağa çıkın’ talimatı verince duramamış, o gece Maçka'ya gidip nöbete katılmış. Meydanlarda ön saflarda yer tutmuş. Kendi küçük ama vatan aşkı büyüktü” dedi.
 
İsmi Kentte Yaşatılacak
 
Eren’in isminin Trabzon’da yaşatılması için Valilik ve Belediye düzeyinde kendilerine bilgi verildiğini ifade eden Arif Bülbül, kendilerinin en büyük beklentisinin bu olayı yapanların yakalanması. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da kendilerine “Gereken yapılacak” dediğini aktarrdı. Teröristlerin yakalanmasını istediklerin söyledi.
 
Dik Yamaçlardan Okul Sıralarına
 
Kardeşinin okulunu zor şartlar altında okuduğunu kaydeden kardeşlerden Emrah Bülbül, “Köyün dibinde ilkokul vardı, orada okurdu. Ortaokula geldiğinde servisle giderdi. Ancak arazi şartları çok zordu. O dik yamacın yarısını karda kışta, yürüme gidip gelirdi. Ondan küçük kardeşlerim de var. Onlar da hep beraber yürüme gidip geliyordu” diye konuştu.
 
Çok Yetenekli Sporcuydu
 
Maçka İmam Hatip Lisesi öğrencisi olan Bülbül’ün öğretmeni Abdulkadir Eyüboğlu, şu paylaşımı yaptı: “Gülen yüzün hiç solmasın Eren'imiz. Her alanda çok yetenekli bir sporcu idin. Çok iyi futbol oynuyordun. Koşuda ilçede derecen vardı. Nur içinde yat.”
 
Şehit Haberlerine Çok Üzülürdü
 
13 kardeşli ailenin 10. çocuğu olan Eren’in babası, geçen yıl beyin kanamasından hayatını kaybetmiş. Kardeşinin en büyük hayalinin futbolcu olmak olduğunu kaydeden ağabeyi Arif Bülbül, “Vatanına çok bağlı, asker ve askerlik fanatiğiydi. Abisi Çağlar İstanbul’da yaptı askerliğini, geldiğinde Eren, ‘İstanbul’da askerlik mi olur? Gidin Doğuya, bak nasıl askerlik oluyor’ derdi. Yakın zamanda televizyonda şehit haberi gördü, üzüldü, ‘Size göstereceğim bakın şehit nasıl olur?’ dedi. Asker olamadı ama şehit oldu” diye konuştu. Amcasını göndermedi, kendisi gitti Eren’in şehit edilmesiyle ilgili önemli bir detayı dayısı Muhammet Solak şöyle anlattı: “Amcası Yaşar Bülbül, ‘askerlerle ben gideyim” dedi. O da ısrarla, ‘yok ne olursa olsun ben gideceğim’ demiş” dedi.
 
Hainlere #iyikivarsınEren Mesajı!
 
Dün Hakkari Şemdinli Balkayalar Dağı'nda İHA ile tespit edilen 5 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Operasyon öncesi çekildiği ortaya çıkan fotoğraflar ise, sosyal medyada paylaşılma rekoru kırdı. Mehmetçik 5 teröristi "İyiki Varsın Eren Bülbül" yazılı bombalar ile vurdu.
 
Minik Bedeni Koca Yükler Taşımış
 
15 yaşındaki Eren Bülbül'ün, akrabaları tarafından paylaşılan fotoğrafı, 2011 yılında Karadeniz'in dağlarında bir gazeteci tarafından çekilmişti. Daha 14 yaşında baba acısını yaşayan Şehit Eren Bülbül, hayatın zorluğunu her şekilde yaşadı. 10 yaşındayken ailesine destek için sırtında odun taşıyan Eren Bülbül'ün bu fotoğrafı Türkiye’yi yeniden gözyaşlarına boğdu.

 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2022
İmsak 06:30
Güneş 08:00
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü