CAIR, Kabil saldırısı sebebiyle Pentagon yetkililerini istifaya çağırdı

CAIR, 29 Ağustos’ta Afganistan’ın başkenti Kabil’de düzenlenerek sivillerin ölümüne sebep olan hava saldırısında sorumluluğu bulunan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin dahil, Pentagon yetkililerin istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Amerika 21.01.2022, 23:15 21.01.2022, 22:58
CAIR, Kabil saldırısı sebebiyle Pentagon yetkililerini istifaya çağırdı

ABD merkezli Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), 29 Ağustos’ta Afganistan’ın başkenti Kabil’de düzenlenerek sivillerin ölümüne neden olan hava saldırısında sorumluluğu bulunan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin de dahil olmak üzere, Pentagon yetkililerinin istifa etmesi gerektiğini açıkladı.Pentagon’un, 7’si çocuk 10 kişinin öldürüldüğü saldırıya ilişkin görüntüleri yayınlamasının ardından açıklama yapan CAIR Ulusal Direktör Yardımcısı Edward Ahmed Mitchell, “Görüntüler, Pentagon’un yoğun bir mahallede masum insanların öldürülmesinin kesin olduğu bir saldırıyı pervasızca düzenlediğini ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı.Mitchell, “Bu saldırı sadece dürüst bir hata ya da nadir bir olay değildi. Afganistan, Pakistan, Yemen ve başka yerlerde masum insanları evlerde, düğünlerde ve cenazelerde öldüren uzun süredir devam eden insansız hava araçları saldırılarının sonuncusuydu” değerlendirmesinde bulundu.

ABD kamuoyunun bu konunun üzerine gitmesi gerektiğini ifade eden Mitchell, “7 çocuk da dahil olmak üzere bu masum insanların korkunç katliamını onaylamada doğrudan rolü bulunan Pentagon yetkilileri istifa ederek sorumluluk almalı. Bakan Austin, saldırının onaylanmasında doğrudan yer aldıysa istifa etmelidir” çağrısında bulundu.

Şarkulavsat

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Şubat 2023
İmsak 06:41
Güneş 08:08
Öğle 13:23
İkindi 16:02
Akşam 18:27
Yatsı 19:49
Günün Karikatürü Tümü