CNN: Biden hareketsiz ve etkisiz!

CNN, Biden'ın Rusya ve Çin ile ilişkiler, federal hükümetin bütçecisinin daha önce pek çok kez olduğu gibi anlaşmazlıklar yüzünden kapanmak üzere olması gibi zorluklar karşısında olduğunu belirten bir habere imza attı.

Amerika 14.06.2021, 16:54
CNN: Biden hareketsiz ve etkisiz!

Haberde Biden eleştirilerek büyük sorunlar karşısında etkili mücadele etmemekle suçlandı.

Putin görüşmesi

Biden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Kasım 2020 seçimlerine Trump lehine müdahil olmaya çalışmakla suçlamış ve Putin için "Katil" demişti. Çıkar çatışmalarının yanı sıra Biden'ın Putin karşıtı bu suçlama ve söylemleri de ABD ve Rusya ilişkilerini germişti.

16 Haziran'da Biden ve Putin'in görüşecekleri açıklanmıştı. CNN aradaki gerginlikler ve rekabetler nedeniyle Biden'ın bu dönem yapacağı görüşmeler içerisinde en çok Putin ile yapacağı görüşmeye önem verdiğini belirtti. Bu görüşmenin ABD ve Rusya arasındaki sorunları çözmesi ise beklenmiyor.

"Hareketsiz ve etkisiz"

Biden ve hükümetini ABD'nin karşılaştığı büyük sorunlar ve meydan okumalar karşısında hareketsiz ve etkisiz kalmak, ön planlar hazırlamamak ve az çalışmakla suçlayan CNN, Biden döneminde Çin ile ilişkilerin ve rekabetin planının Biden yönetimince halen çizilemediği eleştirisinde de bulunuyor.

Federal bütçeye ilişkin oylamanın da senato ve kongredeki Cumhuriyetçi ve Demokratlar arasında rekabetlere takılıp merkezi hükümetin yine kapanabileceğine değinen CC bunun ABD'ye hem ekonomik hem de ABD'nin imajı açısından ağır zarar vereceğini belirtti

CNN, Biden yönetimini bu konuda da ön tedbirler almaya çalışmamakla eleştiriyor.

Yorumlar (0)
29
açık
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13
Günün Karikatürü Tümü