Vegan katil: Bebeğini sadece çiğ sebze, meyve ile besleyen vegan anne, çocuğunu öldürmekten hüküm giydi

2019 yılında 18 aylık bebeklerinin yetersiz beslenme sonucu hayatını kaybetmesi üzerine gözaltına alınan ve birinci dereceden cinayetle yargılanan Amerikalı vegan ailenin davasının görüldüğü Florida eyaletinde anne hakkındaki karar açıklandı. Bebeğini sadece çiğ meyve, sebze ve anne sütüyle besleyen anne onu öldürmekten suçlu bulundu.

Amerika 02.07.2022, 23:05 02.07.2022, 18:52
Vegan katil: Bebeğini sadece çiğ sebze, meyve ile besleyen vegan anne, çocuğunu öldürmekten hüküm giydi

Ryan ve Sheila O’Leary çifti 18 aylık bebeklerinin hayat belirtileri azalınca durumu sağlık ekiplerine bildirmiş fakat nefes alamayan bebek kurtarılamamıştı. Yapılan otopside bebeğin yetersiz beslenme sonucu öldüğü ve hayatını kaybettiğinde sadece 7 kilo olduğu tespit edilmişti.

O’Leary çiftinin bebeklerini sadece çiğ meyve, sebze ve anne sütü ile beslediklerinin ortaya çıkması üzerine ilk derece Florida mahkemesinde anne hakkında dava açılmıştı. Jüri dava sonucunda anneyi çocuğunu öldürmekten suçlu buldu. Ailenin avukatları kasten veya ihmal ile cinayetin söz konusu olmadığını ve kararı üst hukuk yollarına taşıyacaklarını açıkladı. Vegan babanın davasının önümüzdeki günlerde görülmesi ve aynı cezadan suçlu bulunması bekleniyor.

Sanığı cinayetle suçlayan eyalet savcılığı annenin vegan yaşam tarzını uygulamak için bebeğini feda ettiğini ileri sürdü: “Gururu yüzünden bebek öldü. Bebeğinin ağlamalarını yok saydı.”

Savcılık dava boyunca bebeğin ölmeden önce yetersiz beslenme nedeniyle ağladığını, son günlerde yemek yiyemeyecek bir hale geldiğini ileri sürmüştü.

Serbestiyet

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Namaz Vakti 10 Ağustos 2022
İmsak 04:22
Güneş 06:02
Öğle 13:15
İkindi 17:06
Akşam 20:18
Yatsı 21:50
Günün Karikatürü Tümü