28 Şubat’ın Medya Tetikçilerinden Fatih Altaylı da Boynukalın Hocadan Rahatsız Olmuş

Habertürk kümesinin kart horozu Fatih Altaylı, Kübra Par’ın haddini aşarak Boynukalın Hocayı hedef alması ve ardından büyük bir tepkiyle karşılaşması üzerine bu kez kendisi sahneye çıktı.

Anadolu 16.03.2021, 14:06 17.03.2021, 15:17
28 Şubat’ın Medya Tetikçilerinden Fatih Altaylı da Boynukalın Hocadan Rahatsız Olmuş

Habertürk kümesinin kart horozu Fatih Altaylı, Kübra Par’ın haddini aşarak Boynukalın Hocayı hedef alması ve ardından büyük bir tepkiyle karşılaşması üzerine bu kez kendisi sahneye çıktı. Boynukalın Hoca’nın hakikati eğip bükmeden yaptığı açıklamalardan tabii olarak rahatsızlık duyan Fatih Altaylı, yazısında “Bu gidiş hayra alamet değil.” diyor.

28 Şubat sürecinin medya ayağının önde gelen isimlerinden olan Altaylı’nın bu gidişten memnun olması zaten düşünülemezdi. Kendisi, 28 Şubat gibi süreçleri hayır görür, başında olduğu medya organını FETÖ’cülerle doldurarak 15 Temmuz’a gitmekten memnun olur. Bu bakımdan Fatih Altaylı Türkiye’nin turnusol kağıdıdır. Müslüman Anadolu için onun şer gördüğü hayır, hayır gördüğü şerdir.

Midesine güvenenlere, 28 Şubat sürecinin tetikçilerinden Altaylı’nın konuyla alakalı kaygılarını dile getirdiği yazısından bir bölüm aktaralım:

“Diyanet İşleri Başkanı Başkanı Ali Erbaş coronaya yakalanıp hastaneye yatınca oluşan boşluğu doldurma görevini anladığım kadarı ile Ayasofya Camii Baş İmamı Boynukalın üstlendi.

Bu görev kendisine verildi mi, yoksa fiili olarak mı orada bilmiyorum.

Ancak beyefendinin bu göreve hatta bu görevden de de öte doğrudan “Şeyhülislamlığa” soyunduğunu görebiliyorum.

İmam Boynukalın, artık çok açık biçimde Diyanet İşleri Fiili Başkanı’dır.

Üstelik de bu görevi yasal olarak değil fiili olarak yaptığı için de en uç fikirlerde dolaşmayı, Anayasa’ya aykırı fikirler öne sürüp, taleplerde bulunmayı, siyasetin alanına girmeyi kendinde hak görmektedir.

Her ne kadar Sünni mezhebinden olsa da davranış biçimi olarak Mehmet Boynukalın bir Ayetullah gibi davranmaktadır. Belki de kendini “Ayetullah'i-Uzma” olarak görmekte ve ona göre davranmaktadır.

Bu gidiş hayra alamet değildir.

Pek yakında kendini siyasetin de üzerinde, Cumhurbaşkanı’nın da yukarısında ülkenin dini lideri olarak görmeye başlaması pek ala mümkündür çünkü bunun sinyallerini vermektedir.

Benim merak ettiğim ise Diyanet İşleri Başkanı’nın hastaneye yatarken talep ettiği duayı, Mehmet Boynukalın’ın edip etmediğidir.”

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 20 Nisan 2021
İmsak 04:37
Güneş 06:11
Öğle 13:08
İkindi 16:53
Akşam 19:56
Yatsı 21:23
Günün Karikatürü Tümü