AKP’li Özlem Zengin’den darbe bildirisine tepki: Yapmayın biz de Kemalistiz!

Muhafazakâr Kemalist feminist Özlem Zengin, darbe bildirisi yayınlayan emekli amirallere biz sizden daha alâ Kemalistiz, dedi.

Anadolu 04.04.2021, 11:24 05.04.2021, 18:45
AKP’li Özlem Zengin’den darbe bildirisine tepki: Yapmayın biz de Kemalistiz!

Muhafazakâr Kemalist feminist Özlem Zengin, darbe bildirisi yayınlayan emekli amirallere biz sizden daha alâ Kemalistiz, dedi.

Müslüman Anadolu halkı Kemalizm’i bu topraklardan kazımak için mücadele ederken, sırf bu mücadelede bir nebze olsun katkısı olur diye desteklediği Ak Parti içindeki AKP’liler Kemalizm’e yaranmak için salvolar yapmaya devam ediyor. Zihnî bakımdan Müslüman Anadolu ile bir alakası olmadığını geçtiğimiz haftalarda Ayasofya Başimamı Mehmet Boynukalın ile girdiği münakaşayla bir kez daha ortaya çıkan Özlem Zengin, darbe bildirisi yayınlayan 103 emekli amirale M. Kemal’in gençliğe hitabesinden bir pasaj paylaşarak tepki gösterdi.

Evet, “Atatürkçülük” ve “Atatürk” vurgusu yaparak darbe bildirisi yayınlayan emekli askerlere “Atatürk”ün gençliğe hitabesinde geçen ifadelere gönderme yaparak “Cumhuriyet’imizi ve istiklalimizi ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek, Milletinizin vazgeçilemez devredilemez asli görevidir. Mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temeli budur.” paylaşımıyla cevap veren Zengin âdeta “Yapmayın biz de Kemalist’iz!” dedi.

Müteaddit kere söylediğimizi tekrar edelim: Müslümanların faydasına bir şey yapıyormuş gibi görünürken bile “acaba Kemalistler bir şey der mi?” diyerek sözde değişiklik yapıp, öze dokunmayan bu muvazaacı anlayış, Müslüman Anadolu halkının talepleri yerine gelmediği takdirde bunun sıkıntısını her geçen gün artan dozda hissedecektir. Katısıyla, ılımlısıyla, yeşiliyle, muhafazakârıyla Kemalist anlayış tümden Anadolu topraklarından silinecektir!

Yorumlar (2)
Ali k 2 hafta önce
Dıştan Müslüman içten kemalist zihniyete sahip. Idrakleri igdiş edilmiş muhafazakar seküler Müslümanlardan Allaha sığınırız
احمد مرديوان 1 hafta önce
هر باشي اورتولويي مسلمان زن ايتمه يك اونلاريك سيگسي پيلانلاري اولان منافقه لاردير محمد بويني قالين يالگز دگلدر
10
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 15 Nisan 2021
İmsak 04:47
Güneş 06:18
Öğle 13:09
İkindi 16:52
Akşam 19:50
Yatsı 21:16
Günün Karikatürü Tümü