AKP’liler Okullarda Andımız Okutulmasına da Ses Çıkaracak mı?

Eğitim-İş-Sen Türkiye’deki tüm ilkokullarda, yasa dışı bir şekilde “Andımız” okutulması kararı aldı.

Anadolu 23.03.2021, 13:39 23.03.2021, 15:08
AKP’liler Okullarda Andımız Okutulmasına da Ses Çıkaracak mı?

Eğitim-İş-Sen Türkiye’deki tüm ilkokullarda, yasa dışı bir şekilde “Andımız” okutulması kararı aldı. Danıştay’ın “Andımızı” yasaklayan kararını tanımadıklarını belirten Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, “Sendikamız Merkez Yönetim Kurulu'nun aldığı karar gereği 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı boyunca her gün derse başlama öncesinde öğrencilerimizle andımızı okuyacağız.” dedi. Sendika kararını eylem defterine de işledikleri belirtildi. Sözcü gazetesinin dün yayınladığı videoda bazı öğretmenlerin bu yasadışı karara uyduğu ve cebren öğrencilere “Andımız” okuttuğu görülüyordu. Bu videolar “Çocuklarımız kimlere emanet?” sorusunu akla getirdi. Eğitim-İş Sendikası’nın bu yasadışı kararına ise hâlâ Milli Eğitim Bakanlığından cevap gelmedi.

Suçlu Öğretmenler ve Mağdur Öğrenciler

Siyasi fikirlerini hukuk tanımaz bir şekilde, cebren öğrencilerine dayatan ve bunu da bir maharetmiş gibi yayınlayan bu öğretmenler hakkında bir hukuki işlem başlatılmayacak mı? Öğrencilere kendi fikirlerini dayatan bu öğretmenler (!) hâlâ görevlerine devam mı edecekler? Peki ya siyasi propagandalarla zihinleri iğdiş edilen öğrenciler ne olacak? Onlara dayatılan yasadışı “andımızı” her gün okuyarak yasa tanımaz bir suçluya mı dönüştürülecek? Okullar suçlu eğitme kampı mı, öğrenci yetiştirme kurumu mu?

Buradan iki çift kelam da mevzu Müslümanlar olunca ağız ishali olmuşçasına konuşan AKP’li “yetkili”lere etmek gerekiyor herhalde. Bilhassa Ayasofya imamı Mehmet Boynukalın Hoca hakkında her gün ileri-geri konuşan bu mamacı tayfa, Kemalistlerin, Müslüman çocuklarının idraklerini iğdiş etme faaliyetlerine de aynı tonda ses çıkarır mı? Hiç sanmıyoruz.

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 20 Nisan 2021
İmsak 04:37
Güneş 06:11
Öğle 13:08
İkindi 16:53
Akşam 19:56
Yatsı 21:23
Günün Karikatürü Tümü