Alperenler'den Sinagog Önünde İsrail'e Göz Dağı

Alperenler Neve Şalom sinagogu önünde Siyonistlere göz dağı verdi. Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican “Siyonistler akıllarını başlarına alsın.”Nasıl orada bizim ibadet özgürlüğümüzü engelliyorsanız, bizde sizin burada ibadet özgürlüğünüzü engelleriz” dedi.

Anadolu 21.07.2017, 00:40
Alperenler'den Sinagog Önünde İsrail'e Göz Dağı

Terörist İsrail tarafından Mescid-i Aksa’nın kapılarına metal arama dedektörleri yerleştirmesinden sonra yaşanan olaylar nedeniyle Beyoğlu’nda bulunan Siyonist üssü Neve Şalom Sinagogu’nun önüne gelen Alperenler burada İsrail Devletini protesto etti. Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican burada bir açıklama yaptı.

Türkiye tarafından Kudüs’e bir heyet gönderilerek Mescid-i Aksa’daki zulmün durması için girişimde bulunulmasını istediklerini kaydeden Mican, “Daha ne kadar canımız yanacak, kaç kardeşimizi şehit vereceğiz, kaç tane bacımıza kafir eli değecek?” şeklinde konuştu.

Mican, Avrupa devletlerinin, söz konusu Müslümanların mağduriyeti olunca üç maymunu oynadıkları değerlendirmesinde bulunarak, İslam devletlerinin liderleriyle alim ve hocaların Mescid-i Aksa’daki duruma ses çıkararak, yaşanan zulme dur demesi gerektiğini belirtti.

Mican, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Biz burada eylem gerçekleştiriyoruz. Siyonistler aklını başına alsınlar. Bizim kardeşlerimizin ibadet özgürlüğünü engellemesinler. Nasıl orada bizim ibadet özgürlüğümüzü engelliyorsanız, bizde sizin burada ibadet özgürlüğünüzü engelleriz. Nasıl bugün burada durduysak, yarın da geliriz. Buradan içeriye giremezsiniz. ”

Grup basın açıklamasının ardından buradan ayrılmaya başladığı sırada, bazı kişiler sinagog kapısını tekmeleyip kapıya taş attı. Grup daha sonra dağıldı.

Yahudiler ve onlara ait ağlak basın ise "Yahudiler ayrıdır, Siyonistler ayrıdır" şeklindeki bilindik demogojiye girerek mücahid Alperenler tarafından yapılan eylemden ne derecede korktuklarını da belli ettiler.

Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:43
Güneş 06:15
Öğle 13:09
İkindi 16:52
Akşam 19:52
Yatsı 21:19
Günün Karikatürü Tümü