Ayet-i Kerime Hakkında Suç Duyurusu ve Yobaz Kemalist Yalakası AKP’li

Kemalistler, Allah düşmanlığını alenî olarak yapamadıkları için, akılları sıra hınçlarını Mustafa Demirkan’dan çıkartmaya çalışıyorlar.

Anadolu 31.05.2021, 02:42 11.06.2021, 14:42
Ayet-i Kerime Hakkında Suç Duyurusu  ve  Yobaz Kemalist Yalakası AKP’li

İki gündür, lâik Kemalist yobazlar tarafından Ayasofya’da Mustafa Demirkan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dinlediği sırada söylediği sözler konuşuluyor.

‘Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’nin uygulandığı lise ve ortaokulunda hafızlıklarını tamamlayan 136 öğrenci için dün Ayasofya’da düzenlenen icazet töreninde, Reîsü’l-Kurrâ (icazet törenini idare eden kişi) vekili Mustafa Demirkan şunları söylemişti:

- “Bu ve bu gibi mabetler, mabet olarak devam edilmesi için inşa edilmiş, hediye edilmiş. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içerisinde bu mabed-i şeriften Ezan-ı Muhammedi, namaz, her şey yasak olarak müze haline çevrildi. Kitab-i ezelinde buyuruyorsun… Onlardan daha zalim, daha kafir kim olabilir. Ya Rabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma Ya Rabb.”

Mustafa Demirkan, Ayasofya’da ezanın, namazın yasaklandığını ve müzeye çevrildiğini söyledikten sonra, Bakara suresinin, “Allah’ın mescidlerinde O’nun adının anılmasına engel olan ve onların harap olması için çalışandan daha zalim kim olabilir? Aslında bunların oralara ancak korka korka girmeleri gerekir. Böyleleri için dünyada rezillik var, âhirette de onlar için büyük azap vardır.”(meâlen) 114. ayet-i kerimesine atıfla, “onlardan daha zalim, daha kâfir kim olabilir” diyor ve sözünü de, Allah’ın lânetlediği kimselerin başımıza bir daha gelmemeleri için dua ederek tamamlıyor.

Kemalistler de, Kur’an-ı Kerim’de Allah’ın mescid/camileri kapatanlar hakkında buyurduğu sıfatlara karşı çıkamadıkları, daha doğrusu Allah düşmanlığını alenî olarak yapamadıkları için, akılları sıra hınçlarını Mustafa Demirkan’dan çıkartmaya çalışıyorlar.

Oysa ki lânet eden Allah. Kime lânet ediyor? Cami ve mescitleri kapatanlara. Ayasofya’nın müzeye dönüştürülmesiyle ilgili kararnamede benim imzam olmadığına göre, demek ki bana lânet etmiyor.

Bu arada, Ak Parti’nin içindeki gedikli AKP’lilerden Ömer Çelik, yükselen tepkilere karşılık Kemalistleri soğutmak üzere, dini kitabı bir yana bırakıp dilini bol miktarda tükürükledikten sonra başlıyor yalamaya:

Bakıyoruz, iktidara yakın olan medya ile “Müslüman” medyada konu ile alâkalı neredeyse tek bir haber bile girilmemiş. Bir diğer taraftan, lâik, Kemalist Allah düşmanları ise hınçlarını yargı kararına bağlatmak ve okuduğu ayet-i kerime yüzünden Mustafa Demirkan cezalandırmak üzere seferber olmuşlar. Medyasından siyasetçisine hiç durmadan Mustafa Demirkan’a saldırıyorlar. İyi de, cami/mescitleri kapatanlara, yâni Ayasofya’yı kapatana Mustafa Demirkan değil, Allah lânet ediyor.

E şimdi ne yapacaksınız? Haşa Allah hakkında da suç duyurusunda bulunacak mısınız?

Peki sen ne yapacaksın Ömer Çelik? Hadise vuzuha kavuştuğuna göre, Mustafa Demirkan değil de esasında haşa Allah hakkında suç duyurusunda bulunmaya kalkan bu sapık dinsizleri yalamaya devam mı edeceksin?

Tam da Abdürrahim Boynukalın’dan kurtuldum diye seviniyorken, şimdi bu nereden çıktı, değil mi?

Nereden çıktığını ben sana söyleyeyim.

Üstad Necib Fazıl Ayasofya hitabesinde, “Ayasofya açılacak… Hem de öylesine açılacak ki, kaybedilen bütün manalar, zincire vurulmuş kan revan içinde masumlar gibi, ağlaya ağlaya, üstünü başını yırta yırta onun açılan kapılarından dışarıya vuracak!.. Öylesine açılacak ki, bu millete iyilik etmiş sanılan kötülerle, kötülük etmiş sanılan iyilerin gizli dosyaları da onun mahzenlerinde ele geçecek…” demişti, hatırladın mı?

Ha işte, açıldı!..

Haber-Yorum: Yavuz Beyoğlu

Yorumlar (0)
34
açık
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Günün Karikatürü Tümü