Bize bunlarla gelin!

Suriye ve diğer memleketlerden Türkiye’ye gelen Müslüman mültecilere karşı sürekli olarak yüksek perdeden karşı çıkan, birçoğu suyun öte tarafından gelmiş ve Anadolu’da her nasılsa hâkimiyet iddiasında olan lâik, Kemalist, Batıcı muhacirlere, hak ettikleri cevap bu kez CHP’li Cihangir İslam’dan geldi.

Anadolu 24.07.2021, 17:37 25.07.2021, 13:04
Bize bunlarla gelin!

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Türkiye'ye gelen Afganlılara yönelik, "Suriyeliler yetmedi, şimdi de Afganlılar. Yol geçen hanı mı burası?" ifadelerinin yer aldığı bir paylaşım yaptı.

"Makedonyalı Lütfü"

Cihangir İslam ise o paylaşıma, "Altına 'Makedonyalı Lütfü' diye bir imza atmalıydınız" diyerek cevap verdi.

Bu paylaşım İyi Parti cephesinde tepkiyle karşılandı. İyi Parti, rahatsızlığını CHP yönetimine iletti ve polemik başlamış oldu.

Türkkan'ın İslam'a cevabı ise klasik Kemalist kibrini yansıtır mahiyette oldu ve konunun esasına cevap vermek yerine küçümsemek yolunu seçti. Cihangir İslam'ı yok sayan bir paylaşımda bulunan Türkkan, "Cevap vermem gereken biri mi diye baktım, olmadığını görünce vazgeçtim" dedi.

Bununla beraber, iktidara yakın medya Cihangir İslâm’ın dile getirdiği hakikat üzerinde durması gerektiği yerde, bu bahsi yalnız Millet İttifakı’ndaki çatlak şeklinde ele alarak hadiselere bakışındaki sığlığı ve çarpıklığı tescillemiş oldu.

Yorumlar (0)
20
açık
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:18
Yatsı 20:39
Günün Karikatürü Tümü