Devlet Bahçeli ağır saçmaladı

Ayasofya’daki icazet töreninde ayet-i kerime okunmasını provokasyona bağlayan Bahçeli, bunun arkasında FETÖ’nün olup olmadığının araştırılması gerektiğini ifade ederken, saçmalama noktasında çıtayı yeni bir seviyeye yükseltti.

Anadolu 01.06.2021, 12:25 03.06.2021, 16:20
Devlet Bahçeli ağır saçmaladı

Bugün yapılan grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dinle, tarihle ve hakikatle bağdaşmaz ifadeler kullanarak Mustafa Kemal’e sahip çıktı.

Güzel ve memnuniyet verici gelişmelerin yaşandığı dönemde suyun bulandırılmaya çalışıldığını iddia eden Bahçeli’nin, hangi güzel ve memnuniyet verici gelişmelerden bahsettiği anlaşılamadı.

Ayasofya’daki icazet töreninde ayet-i kerime okunmasını provokasyona bağlayan Bahçeli, bunun arkasında FETÖ’nün olup olmadığının araştırılması gerektiğini ifade ederken, saçmalama noktasında çıtayı yeni bir seviyeye yükseltti.

15 Temmuz’dan beri FETÖ’nün üst kademesi yurt dışında keyif çatar, içeride kalan zenginleri ise siyaset-emniyet-yargı üçgeninde kurulan borsalarda ödemesini yaptıktan sonra rahata ererken, Ayasofya’da ayet-i kerime okuyan Mustafa Demirkan’a FETÖ’cü imasında bulunmak en hafif tabirle terbiyesizliktir.

Yine konuşmasında yer alan, “Atatürk millî birliğimizin ortak paydasıdır” derken hangi milleti kastettiği de anlaşılmamıştır.

Bahçeli’nin Konuşmasının ilgili bölümü

Atatürk bizim simgemizdir, ona laf yoktur. Baş giderse börk gider, bir daha da geri gelmez. Atatürk'e tahammülsüzlük Türkiye Cumhuriyeti'ne tahammülsüzlüktür. Keskin önyargılarla Atatürk düşmanlığı yapmak hiyanete hizmettir. Atatürk alerjisini nasıl okumalıyız? Her güzel ve memnuniyet verici gelişmelerin yaşandığı dönemde suyu bulandıran, Müslüman kisvesi altında yapanların amacı provokasyondur. Gizli FETÖ'cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir. Herkes uyanık olmak zorundadır.

Atatürk milli birliğimizin ortak paydasıdır. Atatürk'e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduğunu mu sanıyorlar? Atatürk düşmanlığı yapmak ihanete hizmettir. Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürk'ümüzden ne istiyorsunuz!

Herkes bilsin ki Atatürk bizim ve milletimizin kırmızı çizgisidir. Atatürk Türkiye demek, Atatürk cumhuriyet demektir. Onu rahmetle anmak, ona saygı duymak, onun eserlerine sahip çıkmak her nesil için görevdir. Uyarıyorum; Atatürk'ten elinizi çekiniz. MHP, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sonuna kadar sahip çıkacaktır.

Yorumlar (1)
Rabia Kavvasoğlu 4 ay önce
Zırvalamış...Her zaman olduğu gibi..
19
açık
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 05:26
Güneş 06:50
Öğle 13:00
İkindi 16:20
Akşam 18:59
Yatsı 20:19
Günün Karikatürü Tümü