Erdoğan: ABD, Türkiye'yi Kandırdığını Sanıyor!

Ak Parti İl Teşkilatı’yla bayramlaşma toplantısında konuşan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Anadolu 26.06.2017, 15:50
Erdoğan: ABD, Türkiye'yi Kandırdığını Sanıyor!

Bayramlaşmanın ardından konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir taraftan NATO’da beraber olacağız öbür taraftan terör örgütleriyle beraber hareket edeceğiz. Bu nasıl iştir? O zaman NATO’nun yeniden gözden geçirilmesi gerekir. Bu atılan adımların hepsi NATO’ya aykırıdır. Bunu Brüksel’deki son toplantıda dile getirdim. Suriye’den Türkiye’ye yönelik her terör saldırısına kendi topraklarında müdahale edeceğiz. Türkiye’ye saldıran yılanların başlarını kendi inlerinde ezmeye devam edeceğiz”dedi.


Türkiye’nin Fırat Kalkanı operasyonuyla PKK'nın Suriye kolu YPG’nin terör hattı kurma çabalarını boşa çıkardığını belirten Erdoğan, ABD’nin bu örgüte verdiği silahları geri alacağı açıklamasının inandırıcı bulmadığını belirtti. Ve konuşmasına şöyle devam etti: “Maalesef müttefik dediğimiz, dost bildiğimiz ülkeler, Türkiye'nin bütünlüğüne göz dikmiş terör örgütleriyle iş birliği yapmakta sakınca görmüyorlar. Bu terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar ama onlar için iş işten geçmiş olacak. Biz o silahlarla dökülen her damla kanın faturasını o silahların asıl sahiplerine çıkaracağız. Şunu tüm dünya bilmelidir, Suriye’nin kuzeyinde, sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bunlara destek verenler de bu gerçeği görecekler. Asla taviz yok. Bunu bizzat kendilerine de söyledik. Zira Türkiye bir çadır devleti değildir bunu herkes böyle bilmelidir.”

PKK'ya verdiği desteği hatırlatarak Avrupa ülkelerini de eleştiren Erdoğan Cumhurbaşkanı, “Terör örgütlerinin mensuplarına gösterilen bu derin muhabbetin, aşırı korumacılığın yol açacağı felaketleri görmezden gelenleri bir an önce akıllarını başlarına almaya çağırıyoruz. Türkiye, tarihi birikiminden, birlik ve beraberliğinden aldığı güçle bu musibetlerin hepsinin bir şekilde üstesinden gelir. Buna karşılık sırf bize zarar veriyor diye bu yılanları koyunlarında besleyenlerin damarlarında o yılanların zehriyle uyanacakları günler çok yakındır” diye konuştu.

Yorumlar (0)
24
açık
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 03:55
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:18
Günün Karikatürü Tümü