Faik Öztrak, İmam Demirkan üzerinden Kur’ân-ı Kerim’e saldırdı

Bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağız, zira CHP’nin suç duyurusu İmam Mustafa Demirkan’ın şahsında haşa Allah’a ve Kur’ân-ı Kerim’e yapılmış bir suç duyurusudur.

Anadolu 31.05.2021, 20:13 31.05.2021, 20:18
Faik Öztrak, İmam Demirkan üzerinden Kur’ân-ı Kerim’e saldırdı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Ayasofya’da Bakara Sûresi’nin 114. Âyetini (Meâlen: Allah’ın mescidlerinde O’nun adının anılmasına engel olan ve onların harap olması için çalışandan daha zalim kim olabilir? Aslında bunların oralara ancak korka korka girmeleri gerekir. Böyleleri için dünyada rezillik var, âhirette de onlar için büyük azap vardır.) okuyan imam Mustafa Demirkan’a tepki gösterdi. Açıktan Kur’ân-ı Kerim’e saldıramayan Öztrak pis ağzıyla “Bu imam müsveddesine ve ona sessiz kalan devlet ricaline soruyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, bugün Ayasofya’da, Sultanahmet’te, Süleymaniye’de ecdadın mukaddes emanetleri üzerinde, hak iddia edebilir miydiniz?” ifadelerini kullandı.

Ayasofya’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törende mescidlerde Allah’ın adının anılmasına engel olanlarla alâkalı hükmü ihtiva eden âyeti okuyan Mustafa Demirkan’a tepki gösteren Öztrak, "Ayasofya Camii’nde devlet ricalinin önünde, bir defa daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okundu. Kibir, şımarıklık, hazımsızlık ve yalan kutsal mekân Ayasofya’yı adeta mesken tuttu. Bir emekli imam, Atatürk’e lanet okumaya cüret etti. O sözleri ettiği Ayasofya’yı, İstanbul’u, Rize’yi ve tüm memleketi emperyalistlerin işgalinden kurtaranın, Atatürk olduğunu unutarak cehaletini sergiledi. Bu suçtur, bu büyük bir rezalettir. Buna, orada oturan devlet ricalinin sessiz kalması ise çok daha büyük bir rezalettir. Tarihini bilmeyen kendini bilmez. Bu imam müsveddesine ve ona sessiz kalan devlet ricaline soruyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, bugün Ayasofya’da, Sultanahmet’te, Süleymaniye’de ecdadın mukaddes emanetleri üzerinde, Hak iddia edebilir miydiniz?" dedi.

M. Kamal döneminde camilerde ve mescidlerde Kur’ân-ı Kerim tilaveti yapılamadığını, camilerin ahıra çevrildiğini, Müslümanların tüm değerlerine kuduz köpek gibi saldırıldığını bile bile hiç de yüzü kızarmadan salyalarını akıtan Öztrak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Tarihi, 'Keşke Yunan galip gelseydi' diyen, meczuplardan öğrenenler, elbette milletinin tarihine de, Milli Mücadeleye de, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne de, bu devletin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e de böyle eğri bakar. Ama şunu herkes bilsin. Aziz milletimizin vicdanı çok güçlüdür. Tüm bu eğrileri, hain ve gafilleri mahkûm eder. Ezip geçer.”

Yok Faik Efendi, bu saatten sonra o iş öyle olmaz. Müslüman Anadolu halkı, “Ayasofya açılmış olsa bile bu topraklarda Müslümanlar Müslümanlara biz yer gösteririz” insiyakıyla hareket eden, ağzının salyasını tutamayan herkesi vakti geldiğinde tepelemesini bilir.

Ayrıca Öztrak, CHP Grup başkanvekilinin UYAP üzerinden İmam Mustafa Demirkan hakkında (Haşâ Allah’a ve Kur’ân-ı Kerim’e dava açamamalarından olsa gerek) suç duyurusunda bulunduklarını ve konunun artık yargının alanı olduğunu da söyledi. Biz, bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağız, zira CHP’nin suç duyurusu İmam Mustafa Demirkan’ın şahsında haşa Allah’a ve Kur’ân-ı Kerim’e yapılmış bir suç duyurusudur. Yargıyı göreceğiz bakalım. Zira, yargı bürokrasisi içinde haşa Allah kelamını yargılamaya kalkacak bir dangalak var mı yok mu biz de merak ediyoruz.

Yorumlar (0)
22
kapalı
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 05:14
Güneş 06:40
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:16
Yatsı 20:37
Günün Karikatürü Tümü