Fıtratın ırzına hukuk yollu tasallut…

Karşılıklı rıza ile aile birliğini tesis etmiş insanlara “tecavüzcü” damgası vurulurken muhalefet “Çocukların cinsel istismarına af getirecekler” yaygarası kopararak, hükümet ise iktidarsızlığıyla adalete tecavüz ediyor!

Anadolu 30.05.2021, 01:28 31.05.2021, 02:32
Fıtratın ırzına hukuk yollu tasallut…

Genç yaşta evlilik” mağdurları çözüm beklerken iktidar, CHP ve diğer İslâm ve insan düşmanları karşısında iktidarsızlığını koruyor. Meclis’teki çeşitli teşebbüslere rağmen bu konudaki nihai adım bir türlü atılamıyor.

Geçtiğimiz günlerde TİHEK Başkanı Süleyman Arslan Meclis’te yaptığı sunumda “kadına şiddet” meselesine nereden bakılması gerektiğini güzel bir şekilde izah ederken “genç yaşta evlilik” mağdurlarının sorunlarının ivedilikle çözülmesi, aile müessesesinin oluşumundaki yaş kriterinin de inanç ve değerlerimize nisbetle yasal hâle getirilmesi gerektiği dile getirmişti.

Bu sunumun ardından cezaevleriyle ilgili kanun teklifini görüşmek için toplanan TBMM Adalet Komisyonu’nda AK Partili Milletvekili Abdullah Güler, bu sorunun çözüme kavuşturulması adına bir teşebbüste bulundu.

Güler, cezaevlerinde TCK 103 çerçevesinde 2020 yılı rakamıyla 645 hükümlünün bulunduğunu, bunların şu anda yasal olarak evli olduğunu, aile birliğini kurduğunu, bu ailelerin korunması için ceza ertelemesi konusu içerisinde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Adalet Komisyonu’nda yer alan muhalefet partilerine mensup vekiller ise, yine aynı teraneyi okuyarak çocuk istismarı söz konusu ise hiçbir ailede ‘rızaya’ dayalı birliktelik olduğunun iddia edilemeyeceği itirazında bulundu. Bunun üzerinde konunun kanun teklifine eklenmesinden vazgeçildi.

Kendi rızaları ile aile birliğini kurmuş, çoluk çocuk sahibi olmuş insanların hayatları karartılırken muhalefet onların acılarının üzerinde raks etmeye, iktidara “çocuk istismarcıları” damgası vurmak adına masum insanların acısına acı katmaya devam ederken, hükümet kanadı ise zulmün dik alâsı olan bu vahameti muhalefet partilerinden korkusuna bir türlü ortadan kaldıramıyor! Karşılıklı rıza ile aile birliğini tesis etmiş insanlara “tecavüzcü” damgası vurulurken muhalefet “Çocukların cinsel istismarına af getirecekler” yaygarası kopararak, hükümet ise iktidarsızlığıyla adalete tecavüz ediyor!

Yorumlar (0)
32
açık
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08
Günün Karikatürü Tümü