Görüş: Daha neler duyacağız acaba?

Karşılıklı iddiaları bir kenara koyun, bakan ve altında çalışan bir müdür -ve iddiaların üzerinden günler geçmiş olmasına rağmen hiçbir “adli, idari ve hukuki teşebbüs” olmadığını da unutmayın- böyle konuşabiliyor ise, mevzuat, disiplin yönetmeliği vs. rafa kalkmış, çürüme ortaya çıkmıştır!

Anadolu 28.05.2021, 17:31 31.05.2021, 02:34
Görüş: Daha neler duyacağız acaba?

Haberi okuduğumda aklıma gelen tek şey, çürüme oldu!

İçişleri bakanı Habertürk’deki röportajında, “16 Ocak 2015’te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir.” demişti.

Geçen gün Anadolu Ajansı, Sedat Peker’e koruma verilmesiyle ilgili belgenin olduğu haberi önce servis etti (Twiter’dan) sonra da kaldırdı, çünkü evrakın altında şimdi Ankara Valisi olan Vasip Şahin’in de imzası var. Haberi kaldırsanız ne olur ki, bakan zaten açıkladı, değil mi?

Bugün de şimdi Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olan o zamanın terörle mücadele şube müdürü Mustafa Çalışkan konuşmuş! Dikkatimi çeken, konuştuğu yer oldu önce! Hani havuz medyası derler ya, orası değil, arada muhalefet yapan yerler de değil, mesela Habertürk değil, hard Kemalistlerin tasfiyesi sonucu hafif meşrep Kemalistlerin yani -nereden aklıma geldiyse işte, Sabetayist/Dönme/Avdeti olduğu iddia edilen Can Paker’in arkadaşı- Soros’un çocuklarının idaresinde olduğu söylenen Cumhuriyet’e konuşmuş!

Ne var, hakkındaki iddialar üzerine üç beş laf yapmış, hatta buna röportaj da denilemez, belki “gerçeği tam olarak yansıtmıyordur” da denilebilir.

Makul! Makul çünkü röportaj vermesi için izin alması gerekir ki öyle laflar kullandığı röportaja izin verileceği şüpheli; onun için de röportaj olmayan ama “mesajı veren” bu “demeç” stili (“lokantada karşılaştık, ayak üstü iki üç cümle söyledim, bağlamından koparılmış o da!” tarzı) takdir edilmiş herhalde!

Emniyet Genel Müdürü Yardımcısı Mustafa Çalışkan bu “demeç”inde diyor ki:

“- Soylu’nun suçladığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan ise gazetemize yaptığı açıklamada Soylu’nun hakkındaki iddialarına ilişkin, “Allah’a sığınıyorum.” dedi. “Açığa alınmayı bekliyor musunuz?” şeklindeki sorumuza ise Çalışkan, “Türkiye’deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye’de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim.” dedi.”

Sıkıysa al! Aynen! Dediğinin tam anlamı bu Çalışkan’ın.

Devamı?

“- Soylu’nun açıklamaları sizde herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor mu?” sorumuza ise Çalışkan, “Bence toplum rahatsız. Benim rahatsız olmam çok da önemli değil” ifadelerini kullandı.”

Çürüme dememdeki sebeb bu. Karşılıklı iddiaları bir kenara koyun, bakan ve altında çalışan bir müdür bu şekilde ve iddiaların üzerinden günler geçmiş olmasına rağmen hiçbir “adli, idari ve hukuki teşebbüs” olmadığını da unutmayın, böyle konuşabiliyor ise, mevzuat, disiplin yönetmeliği vs. rafa kalkmış, çürüme ortaya çıkmıştır!

Başka anlamı var mı?

“…… 15 Temmuz kahramanları bunlar!”

Afedersiniz ama yumurta küfesini kapıya getiren “sayın suç örgütü ele başısı” da o “kahramanlardan” değil mi? Şunu unutmayın, 15 Temmuz’un tek ama tek kahramanı MİLLETtir, “sokağa, ölümüne ölümüne!” sözüyle sokağı ele geçiren MİLLETtir tek kahraman!

Her yerde kullanılan whatsapp şeysinin 15 Temmuz’un ilk saatlerinde atılan “bazı gruplardaki” mesajları bir yerlerde duruyordur muhakkak, ortaya çıksa da “kahramanları” görsek!

Not: Mustafa Çalışkan’ın “demeçini” şu linkten okuyabilirsiniz:

Haber-Yorum: İbrahim Haceviç

Yorumlar (0)
32
açık
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08
Günün Karikatürü Tümü