Haber-yorum: TİHEK’in kadına şiddet sunumu İslâm düşmanlarını kudurttu!

TİHEK Başkanı Süleyman Arslan'ın mecliste yaptığı sunumda hakikatleri söylemesi islam düşmanlarını çıldırttı.

Anadolu 28.05.2021, 01:31 05.06.2021, 09:52
Haber-yorum: TİHEK’in kadına şiddet sunumu İslâm düşmanlarını kudurttu!

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Meclis’te kadına yönelik şiddet konulu bir sunum yaptı. Sunumda son derece yerinde tesbitler yer aldı. TİHEK Başkanı Süleyman Arslan yaptığı sunumda kullandığı “Şiddet eylemini erkeğe mahsus bir davranış olarak kabul edip, kadını bu konuda masum ve mağdur olarak görmek, sorunun eksik ve yanlış bir şekilde tanımlanmasına yol açmaktadır.” ifadeleri ile “kadına yönelik şiddet” meselesine doğru yerden yaklaşılması gerektiği tesbitinde bulundu.

Ailenin toplumun en ehemmiyetli müessesesi olduğuna vurgu yapılan sunumda aile müessesesinin korunmasının kadın hakları açısından da ehemmiyet arz ettiği belirtilirken İstanbul Sözleşmesinin aile müessesesine zarar veren yapısı sebebiyle Türkiye tarafından feshedilmesinin son derece yerinde bir karar olduğu “Bugün İstanbul Sözleşmesi'ne evirilen süreçte, insan hakları bağlamında aile kurumunun ihmal edildiği görülmektedir. Bu bağlamda İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye'nin çekilmesi uygun olmuştur. Nitekim uluslararası örgütlerde kabul edilen uluslararası sözleşmelere katılma veya çekilme devletimizin ve milletimizin takdirindedir.” ifadeleriyle vurgulandı.

Aile müessesesinin erozyona uğratılmasına yönelik faaliyetlerin devam ettiğinin belirtildiği sunumda, evlilik oranları azalırken boşanma ve nikahsız birlikteliğin arttığı, insan fıtratına ve değerlerimize aykırı olan sapkın ilişkilerin belli çevreler tarafından meşrulaştırılmaya çalışıldığından bahsedildi. “Kadın hakları” diye ortalıkta gezenlerin meşrulaştırmaya çalıştıkları evlilik dışı ilişkilerin esasında kadına yönelik şiddeti artıran bir sebep olduğunu vurgulayan Arslan, şiddetle alakalı çalışmaların cinsiyetçi ve dar bir çerçeveden değerlendirildiğini söyledi. Arslan, “kadına yönelik şiddet” kisvesi altında kadını savunduğunu iddia edenlerin de esasında kadın ile erkeği birbirine düşmanlaştırmak suretiyle kadına yönelik şiddeti körüklediğini belirtti.

Aile müessesesine yönelik operasyonlarda başı çeken siyasî oluşumlar, basın-yayın kuruluşları ve kadın dernekleri TİHEK Başkanı Süleyman Arslan’ın yaptığı, son derece yerinde tesbitler ihtiva eden bu sunumun ardından kudurdu.

Arslan’ın “Gençlerin cinsellik hakkı savunulurken dini hassasiyetleri olan gençler de gözetilmelidir. Akran cinselliği adı altında nikahsız birliktelikler teşvik edilirken ve 15 yaşında nikahsız cinsel ilişkiler yasal iken nikahlı birlikteliklerin suç olması insan hakları ve eşitlik ilkesine aykırıdır. İnanç ve medeni hal temelli ayrımcılıktır. Erken yaşta evlilik ile zorla evlilik birbirinden farklıdır. Zorla evlilik hangi yaşta olursa olsun suçtur. Erken yaşta evlilik ise, yaşa göre hukuki niteliğini değiştirir. Bu nedenle, erken yaşta evlilik tanımlanmalı ve hangi yaş aralığını kapsadığı belirtilmelidir.” cümleleri 15 yaşında çocuklar sokakta türlü naneler yerken cinsellik hakkı diye meşru gören, ama iş nikahlı birlikteliğe gelince erken yaşta evlenen kadınların kocalarına “tecavüzcü” damgası vurularak cezaevine gönderilmesini isteyen, böylece 30 binin üzerinde insanın mağdur durumda olmasına sebep olan, “kadın hakları” derken kocalarına tecavüzcü damgası vurdukları kadınları mağdur eden İslâm düşmanları, tabiatlarına uygun bir şekilde hiç yüzleri kızarmadan Arslan’ın haklı sunumunu türlü şekillerde manipüle etmeye çalışıyor.

Yorumlar (2)
Ali 3 hafta önce
AKP, karşı cenahın her itirazına kulak asıyor ve onlardan daha kralcı olmaya başlıyor.
Mustafa 3 hafta önce
Bütün bu yaşananlar AKP genel başkanının, kendi aile efradının (KADEM) kendisine uyguladığı baskılara dayanamayarsk gündeme getirdiği ve menfaat düşkünü AKP m.vekilleri ile uçkur düşkünü CHP vekillerinin de destekleriyle kanunlaştırılan 6284 sayılı yasa ile zulme dönüşmüştür. İnsan haklarına aykırıdır.
Derhal iptal edilip, millete yaşatılan karın hesabı müsebbiplerinden sorulmalıdır.
21
açık
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:11
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü