Mehmet Emin Er Sempozyumu'nda Bakan Gül konuşma yaptı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesince "İslam Medeniyetinde Alimler-Mehmet Emin Er Sempozyumu" düzenlendi. Açılış oturumunun sonunda konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, katılımcılara hitap etti.

Anadolu 28.06.2021, 19:04
Mehmet Emin Er Sempozyumu'nda Bakan Gül konuşma yaptı

Bakan Gül'ün dedesi Mehmet Emin Er'in ölümünün 8. yıldönümünde anıldığı sempozyumda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizi Mustafa Acar tarafından Kuran tilaveti gerçekleştirildi. Ardından, Prof. Dr. Ünal, Mehmet Emin Er'in oğlu İbrahim Halil Er ve Prof. Dr. İbrahim Aydınlı birer açılış konuşması yaptı. Prof. Dr. Aydınlı'nın başkanlığında açılış oturumu ile başlayan sempozyumda Mehmet Nezir Gül, Mehmet Emin Er'in hayatı, Prof. Dr. Görmez, İslam Medeniyetinde Alim Tasavvuru: Mehmet Emin Er başlıklı birer konuşma yaptı. Prof. Dr. Recep Şentürk ise sempozyuma Zülcenaheyn Alim Olarak Mehmet Emin Er Örneği başlıklı video mesaj gönderdi.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesince "İslam Medeniyetinde Alimler-Mehmet Emin Er Sempozyumu" düzenlendi. Açılış oturumunun sonunda konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, katılımcılara hitap etti. M. Emin Er’in torunu olan Bakan Gül şu ifadeleri kullandı:

"Mehmet Görmez hocam çok güzel ifade etti, alim, alem ve bilim örneğini verdi. Gerçekten vefat ettiği ana kadar hep yazan, okuyan ve bu yönüyle de örnek teşkil eden bir kişiydi, hocaydı, büyüğümüzdü. İlmi merkeze alan, hurafe ile İslam'ın ilmiyle bağdaşmayan tüm bidatlerine kulağını kapayan ve bunları reddeden bir anlayışı vardı. Her zaman ilimle ülkeye, insanlığa faydalı olma yönünde tavsiyeleri vardı. Bugün ve yarın yine bu sempozyumlarda bu yönleriyle yine yakından öğrenme fırsatına kavuşmuş olacağız. Görmez hocam az önce de ifade etti neredeyse bir asır boyunca dedemden ders almış. Bu da bir gelenek itibarıyla bakıldığında 100 yıllık adeta bir ilimle meşguliyetini ifade etmiş oldu. Ben tekraren bu sempozyuma emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum ve bu bereketten istifade ettiğim için hepinizi canı gönülden saygılarımı sunuyorum."

Yorumlar (0)
34
açık
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08
Günün Karikatürü Tümü