Melikşah Sezen, M. Kemal’i Müslüman diye satan Hilmi Demir’e haddini bildirdi

İslâm’ı algılama biçimini ve “Hatta Şeriati bile savunabilirsiniz” diyerek İslam karşıtlığını ortaya koyan Hilmi Demir’e haddini Melikşah Sezen bildirdi.

Anadolu 12.06.2021, 21:38 17.06.2021, 12:58
Melikşah Sezen, M. Kemal’i Müslüman diye satan Hilmi Demir’e haddini bildirdi

Gün geçmiyor ki camileri ve mescitleri kapatmış, İslam harflerini değiştirmiş, ezanı dilinden koparmış, din eğitimini engellemiş ve İslam’ı bu topraklardan silmek için akla gelebilecek her türlü faaliyeti, her türlü zulmü yapmış birini Müslüman yapmaya çalışan bir aydın(!) çıkmasın. Kemalist rejimin besleyip büyüttüğü sözde hocalar “Bütün dinlerin denizin dibini boyladığını görmek isterdim.” diyen; Peygamber (s.a.s.)’i kastederek “Arapoğlunun yavelerini Türkoğluna göstereceğim” ifadelerini kullanan, “ikra, bismi, rabbi safsatası” diyerek İslam’a saldıran M. Kemal’i Müslüman gibi göstermek için saçmalamanın da ötesine geçiyorlar.

Kemalist rejimin Hanefi-Mâtüridîliği ulus devlete payanda yapma operasyonunun maşalarından Hilmi Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ne Atatürk’ü savunan ne de onu yerden yere vuranlar Atatürk kadar dini kültürü bilir. Atatürk minberde vaaz verecek kadar minberi, yanında okunan Kur’an’ı anlayıp kıraatini ve makamını bilecek kadar da Kur’an’ı bilirdi. Keşke bunların kültürel olarak dahi bu kadar bilgileri olsa.” diyerek, hem icraatleri hem söylemleriyle İslâm’ı inkâr eden M. Kemal’i Müslüman diye yutturmaya kalktı. Dini kültürü bilmeyi kıstas kabul ederek, oryantalistleri dahi iman sahibi halktan daha Müslüman ilan eden Demir, bu paylaşıma gelen tepkiler üzerine ise adeta sıvayarak “Bir insan laik ve seküler ise kafir midir? Ehli Sünnet açısından inkar olmadıkça, Müslüman olduklarını beyan ettikleri sürece bunu söylemek mümkün değil. Ama Vehhabi-Selefi ve Tekfirciler için, inkar olmasa da bu insanlar ve oy verenler kafirdir. Sahi hangi itikat üzere olacağız? Laikliğe karşı çıkabilirsiniz hatta Şeriati bile savunabilirsiniz ama biri Müslüman olduğunu söyleyip kamusal alanda seküler laik diye ona kafir derseniz Vehhabi-Selefi ve Tekfircilerle aynı konumu paylaşırsınız. Bir şeye karşı olmak başka Tekfircilik başkadır.” ifadelerini kullandı. İslâm’ı algılama biçimini ve “Hatta Şeriati bile savunabilirsiniz” diyerek İslam karşıtlığını ortaya koyan Hilmi Demir’e haddini Melikşah Sezen bildirdi.

Mustafa Kemal’in din kültürüne yüksek seviyeden muttali olduğunu kabul edelim. Peki, bundan ne çıkar?” diye soran Sezen şu ifadeleri kullandı:

“Gökten indiği zannedilen doğmalar” derken, hilafeti ihyâ vaadi ile yola çıkıp onu ilga ederken, “Şeriatın neferiyiz” diye hutbe irad edip işin nihayetinde sayısız fecaati şeriatın yerine cebren ikame ederken; halka rağmen fakat sözde halk için ezana, ibadete, din eğitimine, dindara, ulemâya taarruz ederken; nice Müslümanı hicrete, nicesini zindana, nicesini de dar ağacına gönderirken daha bilinçli, daha farkında yapıyordu. Bunu mu anlamalıyız? “Arapoğlunun yavelerini Türkoğluna göstereceğim” derken ne kadar entelektüel konuştuğunu, “ikra, bismi, rabbi safsatası” derken ne derece kültürlü olduğunu mu anlamalıyız? Bir Müslümanın hele de bir hocanın böyle güzellemelere gitmesi, “Müslüman mahallesinde salyangoz tezgahını bizzat bir Müslümanın açmış olması” kadar garip ve hazin geliyor. Bunu yapmayın artık. O mızrak o çuvalı yırtacak az kaldı…”

İmam Gazali’den sözde delil getirerek “Ne yapalım peki hem küfrüne 99 şahit Müslümanlığına bir şahit olsa da o bir şahide uyarız diye öğreteceğiz hem de Müslümanlığına şahit olan yüzlerce insan varken Kafir mi diyelim? Ben bundan beriyim Ahirette bu muayyen tekfirin hesabını verebilecekseniz önden buyurun.” diye mugalata yapan Demir’e, bu ilkenin bizzat küfrünü kendi ikrar etmeyen için olduğunu hatırlatarak ders veren Sezen, “Sonunu düşünüyorum. Buradan da ilan ediyorum: Mustafa Kemâl’in Müslüman olduğunu, her uygulamasını ve ona yönelecek her itiraza karşı savunurum diyen bir hoca varsa buyursun, istediği vakit münazara edelim.” diyerek meydan okudu. Maçası yemeyen Demir, 5816 sayılı yasanın arkasına saklanarak işi “hele bi de bakayım M. Kemal kâfir mi?” seviyesine indirerek seviyesizliğini ortaya koydu.

Başta Melikşah Sezen’in ders verir nitelikteki paylaşımları olmak üzere, Demir’in paylaşımlarına gelen tepkiler bu millete kahraman diye yutturulan cücelerin hükmünün ortadan kalkma vaktinin artık geldiğini ihtar etti.

Son olarak... Şeytan, din kültürüne Mustafa Kemal’den daha ziyade hakim olduğuna göre, onu nasıl tasnif etmek gerekir sorusunu soralım ve Mustafa Kemal’in açıktan İslam düşmanlığı yapması hasebiyle kafir olduğunu da hatırlatalım.

Yorumlar (1)
Can Özdil 4 hafta önce
Baran dergisi nin ve büyük doğu nun ideolojik görüşünü pek paylaşmayan ama "tartışmak belki bizi bir yere götürür" düşüncesiyle yazan biri olarak şunu söyleyebilirim, Mustafa Kemal Atatürk e sövmek İslam ın şartı değildir. Ki İslamiyet'in şartları bellidir. Bir kişinin kafir olup olmadığına Allah karar verir. Naksibendiler, halidiler ve büyük dogucular, Mustafa Kemal i asagilayarak, cüce diyerek bir şey elde edeceklerini sanıyorlar maalesef. Atatürk dinsiz degildir. Sabetaycı hiç değildir. Türkler için bir bilge kağan gibidir. Eğer bir kişinin yaşam tarzindaki degisiklik ve bir naksi şeyhi gibi giyinmemesi kişinin kafir olduguna delil oluyorsa o zaman necip fazil Kısakurek in 1935 yılına kadar ki yaşamına bakıp onu da kafir ilan etmemiz gerekirdi. Keza büyük dogu grubu Atatürk ten bu kadar nefret ediyorsa ülkücü camiayı ve Türk milliyetcilerini ve Oğuz turklerini, Türkmen Alevi vatandaslari buyursun ikna etsin. Ama Atatürk e saygı duyanlar olarak biz de edeceğiz!!!
34
açık
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08
Günün Karikatürü Tümü