“Afganistan İslam Emirliğini ilan edeceğiz”

Taliban yetkilisi, Taliban’ın ele geçirdiği Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Afganistan İslam Cumhuriyeti yerine Afganistan İslam Emirliği’ni ilan edeceğini bildirdi.

Asya 15.08.2021, 22:20
“Afganistan İslam Emirliğini ilan edeceğiz”

Taliban’ın kısa süre içerisinde Afganistan İslam Cumhuriyeti yerine Afganistan İslam Emirliği’ni ilan edeceği iddia edildi.

Afganistan’da 34 vilayetten 31’inde kontrolü ele geçiren Taliban, başkent Kabil’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın kontrolünü ele geçirdiğini bildirmişti. Bir Taliban yetkilisi yaptığı açıklamada, Taliban’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Afganistan İslam Cumhuriyeti yerine Afganistan İslam Emirliği’ni ilan edeceğini açıkladı.

Kabil’de 11 bölge Taliban kontrolünde

Taliban sözcüsü, Kabil'deki 11 ilçe merkezini kontrol ettiklerini aktararak, ilçelere "güvenliği sağlamak" için girdiklerini belirtti.

Kabil Havaalanı'nda tüm ticari uçuşlar askıya alındı

NATO yetkilisi basına verdiği demeçte, Kabil Havaalanı'nda tüm ticari uçuşların askıya alındığını ve yalnızca askeri uçaklara izin verildiğini aktardı. Havaalanı, çok sayıda ülke tarafından vatandaşlarını, büyükelçilik çalışanlarını ve diplomatları tahliye etmek amacı ile kullanılıyor.

Yorumlar (0)
19
açık
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:16
Öğle 12:54
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:41
Günün Karikatürü Tümü