Kremlin’den Ermenistan ve Azerbaycan açıklaması

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya’nın Ermenistan ve Azerbaycan ile rutin görüşmelerine devam ettiğini ancak herhangi bir özel görüşme yapılmadığını ve üçlü zirve konusunda anlaşma yapılmadığını belirtti.

Asya 09.11.2021, 14:15
Kremlin’den Ermenistan ve Azerbaycan açıklaması

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan liderleri arasında bugüne özel bir görüşme planlanmadığını belirterek, “Bakü ve Erivan’la tüm düzeylerde rutin temaslarımız var. Eğer üçlü bir zirve konusunda anlaşma sağlanırsa bilgilendirme yapacağız.” dedi.

Peskov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabağ’da Ermenistan işgalini sona erdiren savaşın yıl dönümünde değerlendirmelerde bulundu.

Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderleri arasında bugün için herhangi bir görüşme planlanmadığını anlatan Peskov, “Karabağ’a yönelik üçlü bildirinin yıl dönümünde, Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan liderleri arasında herhangi temas planlanmıyor. Bakü ve Erivan’la tüm düzeylerde rutin temaslarımız var. Eğer üçlü bir zirve konusunda anlaşma sağlanırsa bilgilendirme yapacağız. Bu konuda henüz bir uzlaşı sağlanmadı.” diye konuştu.

Peskov, dün yaptığı açıklamada, üç ülkenin lideri arasında video konferans yöntemiyle bir toplantı yapılmasına yönelik çalışmaların yürütüldüğünü ancak böyle bir toplantının ne zaman gerçekleşebileceği konusunda kesin bir anlaşmaya varılmadığını söylemişti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:07
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü