Lavrov: Birlikte çok kutuplu, adil bir dünya düzenine geçeceğiz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ülkesinin Ukrayna'ya saldırmasından bu yana ilk kez Moskova'nın en önemli müttefiklerinden Çin'e gitti. Lavrov "Birlikte çok kutuplu, adil bir dünya düzenine geçeceğiz" dedi.

Asya 30.03.2022, 09:47 30.03.2022, 10:02
Lavrov: Birlikte çok kutuplu, adil bir dünya düzenine geçeceğiz

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya ve Çin'in zorlu uluslararası koşullarda işbirliğini genişletme kararı aldığını açıkladı.Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya ve Çin'in zorlu uluslararası koşullarda işbirliğini genişletme kararı aldığını açıkladı.

Çin'i ziyaret eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov: Birlikte çok kutuplu, adil bir dünya düzenine geçeceğiz

Ukrayna savaşı sonrasındaki ilk ziyaret

Rusya'nın Pekin Büyükelçiliği, Lavrov'un Çin başkentine vardığını doğrulayan bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta Rus delegelerin devlet uçağından indiği ve onları koruyucu kıyafetli sağlık yetkililerinin karşıladığı görülüyor.

Lavrov, ülkede Afganistan'a nasıl yardım sağlanabileceği ile ilgili toplantılara katılacak. Çin'in ev sahipliğinde yapılacak toplantılara Taliban'ın temsilcilerinin de katılması bekleniyor.

Lavrov'un Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi ile ikili görüşme yapıp yapmayacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Pekin, Ukrayna'daki savaşın durması için çağrı yaparken Rusya'yı saldırılar nedeniyle direkt olarak kınamaktan kaçındı ve Moskova'ya yaptırım uygulamadı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:23
İkindi 16:07
Akşam 18:33
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü