AB, Taliban ile şartlar uyarsa işbirliği yapacak

AB Dışişleri Bakanları bir araya gelerek Afganistan meselesini görüştüler. Ülkedeki AB vatandaşlarının güvenli tahliyeleri için Taliban ile iletişim kuracaklarını ve eğer şartlar uyarsa işbirliği yapacaklarını bildirdiler.

Avrupa 18.08.2021, 08:50
AB, Taliban ile şartlar uyarsa işbirliği yapacak

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları, Taliban’ın Afganistan’daki hakimiyetini görüşmek için toplantı düzenledi. AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, Afganistan’daki son gelişmeleri takiben ve uluslararası ortaklarla olan yoğun temaslarının ardından bir değerlendirme toplantısı için AB Dışişleri Bakanlarını olağanüstü durumu görüşmeye davet ettiğini belirtti.

Borrell, “Afganistan’daki kötüleşen insani durumu ele almak için” AB’nin Afgan halkına yardım sağlamaya devam edeceğini söyleyerek, “Gelecekteki herhangi bir Afgan hükümetiyle işbirliği ancak barışçıl ve kapsayıcı bir çözüm ile kadınların hakları da dahil olmak üzere, temel insani haklara saygı duyulduğu müddetçe mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

Şunu da biliyoruz ki AB’nin hümanist kafası, insan hakları ve kadın haklarını yalnızca kendi çıkarları doğrultusunda kabul ediyor.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak 05:45
Güneş 07:09
Öğle 12:55
İkindi 15:58
Akşam 18:30
Yatsı 19:49
Günün Karikatürü Tümü