AB’nin vücut bulmuş hali: Ayakta kalmış kadın Hamas’ı kınadı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Kudüs ve Gazze'de yüzlerce insanı katleden İsrail'e destek niteliğinde açıklamalarda bulundu. Hamas'ı kınadığını ifade eden Leyen, "Çok endişeliyim" ifadelerini kullandı.

Avrupa 14.05.2021, 23:03
AB’nin vücut bulmuş hali: Ayakta kalmış kadın Hamas’ı kınadı

İsrail, işgal altında tuttuğu bölgelerde masum sivilleri hedef almayı sürdürüyor. Günlerdir artan şiddet eylemleri yerini savaş uçakları ile saldırılara bıraktı. Söz konusu saldırılarda 31'i çocuk 130 kişi şehit oldu, yüzlerce kişi de yaralandı.

Uluslararası basın ve kuruluşlar, İsrail’in sivilleri hedef alan saldırıları karşısında manipülasyona başvurdu. İsrail’in saldırıları, “meşfu müdafaa” olarak lanse edildi.

Gelişmelere ilişkin Twitter’dan açıklama yapan AB Komisyonu Başkanı Leyen, İsrail'in yol açtığı katliamı görmezden geldi

"Çok endişeliyim"

Leyen, paylaşımında "İsrail ve Gazze'deki durumdan çok endişe duyuyorum" ifadelerini kullandı.

"Hamas'ın saldırılarını kınıyorum"

AB Komisyonu Başkanı, paylaşımının devamında, "Hamas'ın İsrail'e yaptığı gelişigüzel saldırıları kınıyorum. Her iki taraftaki siviller korunmalı." dedi.

"Şiddet sona ermeli" ifadesiyle açıklamasını sonlandıran AB yetkilisi, Brüksel'in Gazzelilere ilişkin tavrını da gözler önüne sermiş oldu.

Leyen, geçtiğimiz aylarda Türkiye ziyareti sırasında AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile yaşadığı koltuk krizi ile gündeme gelmişti. Leyen, Ankara’da yaşadıkları için “incindim” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 09 Aralık 2022
İmsak 06:38
Güneş 08:10
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü