Avrupa HDPKK’nın Propagandalarına Kucak Açıyor!

HDP’nin yönetiminde olan PKK üyeleri Avrupa'nın birçok kentinde yüzlerce eylem gerçekleştirirken, bu ülkelerin yetkilileri, yapılan propagandalara sessiz kalmayı tercih ediyor.

Avrupa 24.10.2017, 16:08 24.10.2017, 16:11
Avrupa HDPKK’nın Propagandalarına Kucak Açıyor!

PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın İmralı'da ziyaret edilmesini ve serbest bırakılmasını talep eden örgüt üyeleri, Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Hollanda, İsviçre, Norveç, Danimarka, İsviçre, İtalya, Belçika, Yunanistan, Galler ve Kıbrıs Rum Kesimi'nde birçok noktada protesto gösterileri düzenledi.
 
Brüksel'de son bir ay içerisinde üç kez polis kontrolünde PKK pankart ve flamalarını sallayan örgüt yandaşları, diğer Avrupa kentlerinde de aynı tolerans ve rahatlığı yaşıyor. Avusturya'nın Graz şehrinde belediye otobüs ve tramvaylarının yanı sıra, şehrin en büyük reklam panosunda da örgüt propagandası için reklamlar verildi.
 
HDP'nin firari milletvekilleri, PKK'nın Avrupa sorumluları, Kuzey Irak'tan Goran Hareketi yetkilileri, MLKP'nin siyasi kolu olarak anılan ESP'nin Avrupa Sorumlusu, gurbetçilere karşı terör eylemlerine başlayacağını duyuran PKK Avrupa gençlik yapılanması ve birçok örgüt üyesinin katılımıyla Avrupa Konseyi (AK) önünde başlayan protestoda, İşkenceyi Önleme Komitesi'nden (CPT) Öcalan'ı ziyaret etmeleri talep edildi. Beş kişilik bir grubu kabul eden CPT, olumsuz yanıt vererek örgüt yandaşlarına kapıyı kapattı. Toplanan kalabalık örgüt elebaşına ziyaret gerçekleşene kadar AK ve CTP önünde süresiz oturma eylemi yapacaklarını söyledi.
 

Yorumlar (0)
16
açık
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak 06:28
Güneş 07:58
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü