Erdoğan Rest Çekti Ama Alman Ajanlar Cirit Atıyor

Almanya'ya gereği neyse onu yaparız dedi Erdoğan. Fakat gazeteci kılığındaki Alman ajanları Türkiye'de cirit atıyor.

Avrupa 20.08.2017, 10:46 21.08.2017, 12:15
Erdoğan Rest Çekti Ama Alman Ajanlar Cirit Atıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlık Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen AK Parti Denizli İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılarak partililere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hele hele şimdi bir Dışişleri Bakanları var, aman ya Rabbi, evlere şenlik. Hiç haddini falan bilmiyor. Sen kimsin ki Türkiye'nin Cumhurbaşkanına konuşuyorsun, sen Türkiye'nin Dışişleri Bakanı ile konuş. Haddini bil. Kalkıp bize ders vermeye kalkıyor. Senin siyasetteki geçmişin ne, kaç yaşındasın? Hayatımız bizim siyasette bu mücadelelerle geçti. Onun için Almanya'nın kapısını açarsınız açmazsanız hiç önemli değil. Bize bu kapılar yetiyor. Kapısını açan ülkelere de seve seve gideriz, biz de onlara kapımızı açarız, o kadar. Biz düşman çoğaltmanın gayreti içerisinde değiliz, azaltmanın gayreti içerisindeyiz, dostları çoğaltmanın gayreti içerisindeyiz ama karşımızdakiler eğer bize böyle yapıyorsa ne yapacağız? Arapların güzel bir atasözü var 'men dakka dukka', biz de gereği neyse onu yaparız, bu iş böyle." diyerek Almanya'ya seslendi. Bu konuşma manşetlerde "Erdoğan, Almanya'ya rest çekti" şeklinde manşetlere taşındı; fakat uluslararası politika reel bir sahadır.

Avrupa’nın, bilhassa Almanların FETÖ mensubları başta olmak üzere Anadolu halkının düşmanlarına vermiş olduğu desteğin bedeli yalnızca söz söylemekle ödetilemez.

Yorumlar (0)
17
açık
Namaz Vakti 29 Kasım 2021
İmsak 06:30
Güneş 08:00
Öğle 12:57
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü