Peskov: Polonya tehdit kaynağı olabilir!

Rusya Devlet Başkanlığı sözcüsü Dmitry Peskov Polonya'dan hasmane bir üslup geldiğini ve Varşova'nın bir "tehdit kaynağı" olabileceğini belirtti. Polonya Çevre ve İklim bakanı Anna Moskwa "Polonya Putin'in düşman ülkeler listesinde olmaktan gurur duyduğu" ifadelerini kullanmıştı.

Avrupa 06.05.2022, 17:09
Peskov: Polonya tehdit kaynağı olabilir!

Rusya Devlet Başkanlığı sözcüsü Dmitry Peskov Polonya'dan hasmane bir üslup geldiğini ve Varşova'nın bir "tehdit kaynağı" olabileceğini belirtti.

Polonya Çevre ve İklim bakanı Anna Moskwa "Polonya Putin'in düşman ülkeler listesinde olmaktan gurur duyduğu" ifadelerini kullanmıştı.

Rusya'nın Polonya ve Bulgaristan'a doğal gaz sevkiyatını durdurma kararının ardından Varşova yönetimi bir süredir Avrupa Birliği'ndeki ortaklarına Rusya'nın petrol ve doğal gaz sektörünü hedeflemek için birlik olunması ve Rusya'nın doğal gaz ödemelerinin ruble ile yapılması dayatmasına boyun eğilmemesi çağrısı yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Rus doğal gaz devi Gazprom'a yakın bir kaynak dört Avrupalı doğal gaz alıcısının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talebi üzerine Rus para birimi ruble ile ödeme yaptığını açıklamış, Bakan Moskwa da Avrupa Birliği'nin Rus doğal gazı ticaretinde ödeme için ruble kullanan ülkeleri cezalandırması gerektiği şeklinde görüş bildirmişti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2022
İmsak 06:30
Güneş 08:00
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü