Rusya Karadeniz Filosu'ndan tatbikat: 30'dan fazla savaş gemisi Kırım'a gitti

Rusya Karadeniz Filosu'na ait 30'dan fazla savaş gemisinin, Kırım yarımadası yakınlarında tatbikata başladığı duyuruldu.

Avrupa 12.02.2022, 23:11
Rusya Karadeniz Filosu'ndan tatbikat: 30'dan fazla savaş gemisi Kırım'a gitti

Rusya-Ukrayna gerilimi tırmanırken, Rusya Karadeniz Filosu'na ait 30'dan fazla savaş gemisinin askeri tatbikat için Karadeniz’e girdiği belirtildi. Rus haber ajansı RIA, gemilerin Sivastopol ve Novorossiysk’teki üslerinden çıkarak Kırım yarımadası yakınlarında tatbikata başladığını duyurdu.

Rusya Karadeniz Filosu'nun basın ofisinden yapılan açıklamada, "Karadeniz Filosu'nun gemileri ve kıyı savunma birlikleri, Karadeniz Filo Komutanı Amiral Igor Osipov komutasında yürütülen tatbikatlar kapsamında Sivastopol ve Novorossiysk'ten hareket etti" denildi. Tatbikat sırasında 'füze ve top atışlarının gerçekleştirileceği' belirtildi. Açıklamaya göre, tatbikatta yer alan gemiler arasında fırkateynler, devriye ve kısa menzilli füze gemileri ile mayın temizleme gemileri yer alıyor.

Rusya geçtiğimiz ay, ocak ve şubat aylarında Pasifik'ten Atlantik'e uzanan geniş bir bölgedeki tüm filolarının katılacağı donanma tatbikatları yapacağını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:09
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü