Şoygu: Ukrayna harekâtını bilinçli olarak yavaşlattık

Ukrayna'daki askeri operasyonun ilerleyişini "bilinçli olarak yavaşlattıklarını" söyleyen Rusya Savunma Bakanı Şoygu, "Özel harekat sırasında insani hukuka harfiyen uyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Avrupa 24.08.2022, 14:33
Şoygu: Ukrayna harekâtını bilinçli olarak yavaşlattık

Ukrayna'daki askeri operasyonun ilerleyişini "bilinçli olarak yavaşlattıklarını" söyleyen Rusya Savunma Bakanı Şoygu, "Özel harekat sırasında insani hukuka harfiyen uyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus ordusunun sivil kayıpları azaltmak için Ukrayna'daki askeri operasyonun ilerleyişini 'bilinçli olarak yavaşlattığını' söyledi. Şangay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Savunma Bakanları Toplantısı'nda konuşan Şoygu, "Özel harekat sırasında insani hukuka harfiyen uyuyoruz" dedi.

"Sivil vatandaşlar arasında can kayıplarından kaçınmak için her şey yapılıyor. Elbette bu, taarruzun temposunu yavaşlatıyor fakat bunu bilinçli olarak yapıyoruz" ifadelerini kullanan Şoygu, Rus birliklerinin "kurtarılmış bölgelerde barışçıl yaşamı yeniden sağlamak için sistematik bir çalışma yürüttüğünü" söyledi.

Yorumlar (0)
16
açık
Namaz Vakti 03 Ekim 2022
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:58
İkindi 16:14
Akşam 18:51
Yatsı 20:10
Günün Karikatürü Tümü