Vuçiç’den Herson’a ‘Stalingrad’ benzetmesi

Ukrayna’da 24 Şubat’tan beri devam eden çatışmaların kaderinin Herson bölgesinde yaşanacak çatışmalara bağlı olduğu iddia edildi.

Avrupa 07.11.2022, 18:26
Vuçiç’den Herson’a ‘Stalingrad’ benzetmesi

Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandr Vuçiç, Herson'da yaşanması beklenen çatışmaların Ukrayna operasyonunda sonucu belirleyebileceğini söyledi.

Sırp Lider, Herson’da ikinci dünya savaşına Hitlerin ordusuna karşı Sovyet Kızıl Ordu’nun kazandığı ve savaşın dönüm noktası olarak kabul edilen Stalingrad muharebesine benzer bir çatışma beklendiğini belirtti.

Vuçiç, "Batı, bu muharebenin Rusya'yı yıkabileceğini, Rusya ise savaşın başında elde ettiklerini koruyabileceğini ve savaşın sonunu getirebileceğini düşünüyor" ifadelerini kullandı.

Ukrayna ordusu, Batılı ve NATO generallerinin yardımı ve silah desteğiyle yaz aylarından beri Rusya’nın kontrolünde bulunan kritik Herson bölgesine saldırı hazırlığını sürdürüyor. Batı basınında sık sık Herson’na düzenlenecek Ukrayna saldırısının savaşın kaderini belirleyeceği yorumları yapılıyor. Ekim ayında başlaması planlanan saldırı henüz başlamış değil.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü