Avusturya’da İslamofobik saldırı: Türkiye’ye defol!

Avusturya’da doğup büyüyen Müslüman kadın Baraa Bolat’ın başörtüsüne saldıran başka bir kadın “Türkiye’ye defol git!” dedi. Bu olay, “Yallah Arabistan’a” diye çirkin saldırılarda bulunan Kemalist zihniyetin dünyada farklı tezahürleri olduğunu gösterdi.

Batı Alemi 26.09.2021, 22:45
Avusturya’da İslamofobik saldırı: Türkiye’ye defol!

Avusturya doğumlu Baraa Bolat’ın inançları doğrultusunda taktığı başörtüsüne İslamofobik bir kadının kirli elleri değdi. Bolat, "Bu yaşadığım benim için çok üzücüydü, ilk defa karşı karşıya kaldığım bir durum olduğu için genel olarak nasıl hareket edeceğimi bilemedim." ifadelerini kullandı.

Olayın belediye otobüsünde yaşandığını söyleyen Bolat, "Bir kadın bana yaklaşarak, başörtüsü taktığım için her ne kadar Türkiye’den gelmiyor olsam da önyargıyla ‘Türkiye’ye defol git’ dedi." diye konuştu.

Baraa Bolat, söz konusu olayı sosyal medyada paylaşınca pek çok destek mesajı aldı. Olayın ardınan polise şikayette bulunan Bolat, yasal sürecin başladığını da aktardı.

Bu olay, Türkiye’de gördüğü Müslümanlara salyalarını akıtarak “Yallah Arabistan’a” diye çirkin saldırılarda bulunan Kemalist zihniyetin dünyada farklı tezahürleri olduğunu gösterdi.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak 05:30
Güneş 06:54
Öğle 12:59
İkindi 16:15
Akşam 18:53
Yatsı 20:12
Günün Karikatürü Tümü