Ayasofya Önünde Bayram Namazı

Tekbir getirip sloganlar atan gruplar, daha sonra birbirleriyle bayramlaşarak dağıldı.

Cephe Faaliyetleri 23.08.2012, 12:02 23.08.2012, 12:01
 Ayasofya Önünde Bayram Namazı

İstanbul Alperen Ocakları ve çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinden yüzlerce kişi, ellerindeki bayraklar ve Kelime-i Tevhid sancakları ile Ayasofya Müzesi önünde toplandı. Burada cemaat oluşturan grup daha sonra bayram namazını kıldı. 

Çevik Kuvvet polisi'nin  Ayasofya ve çevresinde büyük önlem aldığı gözlerden kaçmadı… İsmailağa cemaatinden bir İmam'ın kıldırdığı Bayram Namazına gençlerin ilgisi oldukça fazlaydı... Gönüldaşlarımızın da hazır bulunduğu Ayasofya Camii'inin önünde  saf tutan gençlerin teşrik tekbirleri Ayasofya'da yankılandı… Genç Çeriler Grubu da Ayasofya önünde saf tutanların arasındaydı.

Namaz sonrası basın açıklamasını okuyan İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı Hüseyin Aktaş, Ayasofya'nın ibadete açılmasını istedi.

Osmanlı Padişahı Vahdettin'in 'askerlerine İstanbul işgal edilirse benden emir beklemeden ateş açın ve son nefesinize kadar savaşın dediğini' belirten Aktaş, şunları söyledi: 

“Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri ve tüm İslam âlemi hiçe sayılarak Ayasofya Camisi müzeye çevrilerek ibadete kapatılmıştır. Daha sonraki süreçte ise hiçbir hükümet zamanında bu konu gündeme getirilmeyerek, Ayasofya Camisi boynu bükük bırakılarak yıllarca ibadete kapalı kalmıştır. Bir an önce 1934'teki yanlışlıktan dönülerek Ayasofya Camisi ibadete açılmalıdır.”

“Ayasofya Camisi yıllarca İslam dünyasının baş tacı olmuş, doğu ve batı medeniyeti arasında köprü vazifesi gören, İstanbul şehrinin tarihi güzelliğine ayrı bir hava katarak Müslümanlar'ın ibadet etmek için en uğrak mekânı olarak yüzyıllarca İslam dünyasına hizmet vermiştir.”

Tekbir getirip sloganlar atan gruplar, daha sonra birbirleriyle bayramlaşarak dağıldı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü