Aylık Dergisi 104. Sayı Çıktı

Tüm Yaysat Bayilerinde

Cephe Faaliyetleri 01.06.2013, 04:40 01.07.2013, 14:08
Aylık Dergisi 104. Sayı Çıktı
Selâm ve Duâ ile,
Batılıların Dünya'nın geri kalanını kendi çıkarları nisbetinde biçimlendirmek için imâl ettikleri akımlardan birisi de "ulus devlet" anlayışıdır. Özellikle Devlet-i Aliyye'nin sınırları içerisinde ikâmet eden çok milletli yapının kırılması ve dağılması için ortaya atılan bu fikir, meyvasını vermiş ve başta Müslüman olmayan milletler olmak üzere, devletin parçalanması sağlanmıştır. Batılı yalnızca Devlet-i Aliyye'yi yıkmakla kalmamış aynı zamanda karşısında yek pare bir güç de bırakmamıştır. 
İlerleyen zaman ve değişen şartlar, Global Sömürge Şirketlerini devletlerden büyük hâle getirmiş ve bu sistemin çıkarlarını en iyi şekilde ifade eden yöntem olarak da Liberalizm türetilmiştir. Liberalizm, üçüncü dünya ülkelerinin en iyi şekilde sömürülmesine vesile olan ekonomik anlayışıdır. Bu sistemin perçinlenmesi ve milletlerin Batı'nın çıkarları haricinde insiyâtif almaların önüne geçmek için de demokrasi ile idare fikri dünyaya empoze edilmiştir. 
Bugün gelinen noktada iğdiş edilmiş şuur süzgeçlerinde "olağan ve tabiî" şekilde idrak edilen liberalizm ve demokrasi asla ve asla İslâm ve Müslüman ile bağdaşamaz.
Bu vesileyle kapağımızda "Müslüman'ın Siyasî Tezi -Liberalizm ve Demokrasi- Olamaz" "Yepyeni Bir Ruh, Mefkûre ve Nizâm İçerisinde Yeniden Doğmamız Lâzım" diyoruz. Girişte bahsettiğimiz konuyu "Ulus Devlet Çıkmazında Yeni Çözüm Arayışları" başlığı altında Müberra Nur Kılıç kaleme aldı…
Mayıs ayı bereketli bir ay olarak geçti. Bolu F tipi önündeki eylem Doğu Türkistan gecesi, şiire Mirzabeyoğluna özgürlük programı ve buna benzer bir çok etkinliklere sahne oldu. Bahsettiğimiz cephe faaliyetlerini ve benzerlerini dergimiz muhtevası içerisinde bulabileceksiniz. Ayrıca Sezai Dilbilen’in “İdeolojik eğitim ve cephe faaliyetleri” başlıklı yazısıyla ve Ömer Emre Akçebe’nin “Necip Fazıl’ın müjdesi Salih Mirzabeyoğlu” yazısını sizler için iktibas ettik.
Yeni Akit gazetesinden Murat Alan geçtiğimiz ay içerisinde kumandan Salih Mirzabeyoğlu ile Bolu F tipi cezaevinde bir söyleşi gerçekleştirdi. Bu söyleşiyi önemine binayen sizler için dergimizde paylaşıyoruz.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Uluslararası Necip Fazıl sempozyumu düzenlendi. Yazarımız Metin Acıpayam bu sempozyumu takip etti, bizler için değerlendirdi ve sempozyumda ki yabancı misafirlerle söyleşiler gerçekleştirdi. Bu kapsamda sempozyum takibini ve söyleşileri Metin Acıpayam’ın değerlendirmeleri eşliğinde sizlere sunuyoruz.
Ayrıca yazarımız Metin Acıpayam’ın “Dil’e Suikast İslama Suikasttir” başlıklı yazısını da dergimiz sayfaları içerisinde bulacaksınız. 
Yazarımız Bilgehan Eren ise Ömer Özkaya’nın “CIA ve zihin kontrol belgeleri” isimli eserinden sizler için bir derleme hazırladı.
Bunların yanı sıra bu ayki sayımızda; tarihte bu ay, şehitlerimiz, sizler için derlemiş olduğumuz haberlerimiz, miraç gecesi vesilesiyle Necip Fazıl’ın kaleminden paylaştığımız “bayram-kandil” başlıklı yazı, iman ve islam atlası’ndan her ay sizler için hazırladığımız seçmeler, ayın sıradışı kapsamında seçtiğimiz kültür sanat faaliyetleri ile ilgili haberler de muhtevamız içerisindedir.
Bir daha ki ay görüşmek üzere şimdiden mübarek miraç gecemizi ve regaip kandilimizi tebrik ediyor hayırlara vesile olmasını cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Duamız şudur ki; bu mübarek gün ve gecelerin yüzü suyu hürmetine Allah bizlere acısın ve İslam ümmetinin birlik ve beraberliğine vesile kılsın.
Gelecek sayımızda görüşmek üzere Allah’a emanet olun...

Yorumlar (1)
hatıce özen 9 yıl önce
derginizi aylık takip ediyorummmm sizleri tebrik ediyorum..
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak 06:34
Güneş 08:05
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü