İbdacılardan Kürecik Protestosu

Kürecik’te Amerika ve İsrail bayrakları yakarak AKP’nin İsrail’in korunması amacıyla ABD tarafından kurulan işgal üssünü protesto etti.

Cephe Faaliyetleri 06.07.2012, 15:48 07.01.2023, 15:53
İbdacılardan Kürecik Protestosu
 “ANADOLUCULUK DAVASI”nı güden Büyük Anadolu Gençliği İnsiyatifi’nin “Büyük Anadolu”nun Başındaki “Çuval”ın Hesabını Sormak İçin 4 Temmuz’da Kürecik’teyiz!” başlığıyla kamuoyuna duyurduğu eylem, 4 Temmuz 2012 Kürecik’te gerçekleştirildi.

1 Temmuz 2012 Pazar günü İstanbul-Taksim’den başlatılan eylem dolayısıyla Kürecik’e giden Büyük Anadolu Gençliği İnsiyatifi’ne mensup bir grup, Kürecik’te Amerika ve İsrail bayrakları yakarak AKP’nin İsrail’in korunması amacıyla ABD tarafından kurulan işgal üssünü protesto etti.

Anadolunun çeşitli bölgelerinden Kürecik’e gelmek üzere yola çıkan (BAGİ) mensuplarının Kürecik İşgal Üssü’ne ulaşımının engellenmesi üzerine Kürecik’e ulaşan bir grup “4 Temmuz’da Kürecikteyiz!” eylemini gerçekleştirdi.

Büyük Anadolu, Latin Amerika’dan Türkistan’a Bölünmez Bir Bütündür!” yazılı bir döviz açan grup, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Suriye ile ilgili son günlerde yaptığı “Türkiye’nin sınırları NATO’nun sınırlarıdır” ve “NATO bölünmez bir bütündür” açıklamalarını hatırlatan “A. Dumuroğlu Buyurdu: “Anadolu NATO Toprağıdır” yazılı bir döviz daha açtı.

Etkinliğin sebebi olan ve 4 Temmuz 2003 yılında, Irak’ın Kuzeyindeki Süleymaniye’de Türk Askeri’nin başına Amerikan Askerlerince çuval geçirilmesini de protesto eden grup, Kürecik girişinde bulunan tabelaya “Çuval’ın Hesabı Sorulacak!” yazılı bir döviz astı.

Grup ayrıca “-Elbirlik olmak / gayesine ermemiş savaş bitmemiştir diyenlerle / omuz omuza dayanarak / kalelerine emperyalizmin / ne dur, ne durak, ne rahat / yükseğe, daha yükseğe, en yükseğe / dikilsin bu bayrak” (Salih Mirzabeyoğlu’nun “Aydınlık Savaşçıları” adlı eserinden) yazılı bir döviz daha açtı.

Eylem boyunca atılan sloganlardan bazıları: “İşbirlikçi AKP Hesap Verecek!”, “Haçlı Köpekler Hesap Verecek!”, “Binbaşı Toytunç’un Hesabı Sorulacak!”, “Ne Zindan Korkusu, Ne Ölüm Duygusu!”, “Çuvalın Hesabı Sorulacak!”, “Muavenete saldırı, cezasız kalmayacak!”, “Dişe diş, Kana kan, İntikam, İntikam!”, “Kahrolsun ABD, İşbirlikçi AKP!”, “Kuşat, Ez, Özgürleş!”, “Türkiye, Batıya Mezar Olacak!”

Eylem sırasında kısa bir konuşma yapan grup sözcüsü, şunları ifâde etti: “Büyük Anadolu Latin Amerika’dan Afrikaya, Orta Doğu’dan Türkistan’a, Bölünmez bir bütündür! Büyük Anadolu’nun merkezî coğrafyası olan topraklarımızdaki bütün işgal üslerinin, vatanımızdan sökülüp atılması için gereken neyse, Anadolu ve Anadolulular tarafından yapılacaktır. Irak’tan Kırgızistan’a, Libya’dan Afganistan’a, Bütün İstiklâl Savaşları kardeştir! Turuncu, Karanfil, Lale; emperyalizmin dümen suyuna su taşıyan, ömrünü uzatan bütün bozguncu hareketler ise düşmanımız! İyi niyetli tek tek fertlerin toplamının böylesi kötü siyasi sonuçlar doğurduğu başka bir siyasi hareketlenme tarihte yok. Bunun “rol model” görevi kendisine verilenler, bu görevle komşularını tehdit edenler, tarihte hiçbir hesabın açık kalmadığını da göreceklerdir! Yıllardır “Türkü arkadan vuran ‘hain arap” edebiyatının sakatlığı ortadayken, Türk’ü, bütün dünyada “Arabı arkadan vuran hain türk” şeklinde damgalatmaya ve kardeş milletleri emperyalizm lehine birbirine düşman etmeye çalışanlar; Türk’ün başına çuval geçirilmesine sebep olanlar; uluslar arası sularda bir gemimize terörist saldırı sonucu 9 kardeşimizin katlini örtmeye ve binbaşı Cengiz Toytunç’un İsrailli teröristlerce katledildiği açıkken İsrail’le sahte gerilim tiyatrosu oynamaya çalışanlar; Batının “ol!” dediğine “olmam!” diyebilen Şehid Saddam Hüseyin ve karagün dostu Kaddafi gibi şahsiyetli devlet başkanlarının katlinin bizzat içinde olan, bu, Şeytanın Erleri ile kavgamız, davamız var! Sağımıza-solumuza bakmadan diyoruz ki; “Mademki biz varız, o hâlde bu dava da vardır!” Yaşasın Büyük Anadolu Mücadelemiz!

Başına İsrail ve gövdesine Amerika bayrağı yerleştirilmiş temsili Yahudi güdümlü Haçlı askerini sürükleyen grup, eylemin son bulmasına doğru “akrep” olarak bilinen araçlarıyla bölgeye gelen polislerin müdahalesine izin vermeden eylemlerini tamamlayıp, Berat Kandiline denk gelen bugünde kendi aralarında kandilleşip dönüş yoluna geçtiler.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Şubat 2023
İmsak 06:38
Güneş 08:05
Öğle 13:23
İkindi 16:05
Akşam 18:31
Yatsı 19:52
Günün Karikatürü Tümü