İbdacıların Ankara Yürüyüşü

İBDA-C'liler ve Salih Mirzabeyoğlu'nu sevenler Bolu Cezaevi önünde buluştu!

Cephe Faaliyetleri 30.06.2012, 17:07 07.01.2023, 15:54
İbdacıların Ankara Yürüyüşü
 Fikre Özgürlük Platformu, 22 Haziran Cuma günü Çağlayan Adalet Sarayı önünde “Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’na yapılan Telegram işkencesinin son bulması ve Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’nun özgürlüğüne kavuşması için” toplanarak bir eylem düzenledi. Eylemin ardından bir basın açıklaması yapıldı ve  basın açıklamasının ardından  gönüldaşların yaptığı temsili yürüyüş ile "Fikire Özgürlük Yürüyüşü” başladı.

Daha sonra 25 Haziran Pazartesi günü Van, Antep, Maraş, Yozgat, Zonguldak, Sakarya-Kocaali, Konya, Ankara ve İstanbul'dan gelen İBDA-C'liler ve Salih Mirzabeyoğlu'nu sevenler Bolu Cezaevi önünde buluştu. Kortej halinde, pankartlar ve sloganlar eşliğinde cezaevi kapısına yürünüldü.

"Telegramcı köpekler hesap verecek", "Kumandan sana canım feda", "İstikbal İslâm'ın, Allah-Peygamber, Allah'sız köpekler, vatan sizden ne bekler", "işkenceci köpekler hesap verecek", "dişe diş kana kan, intikam-intikam" sloganlarının bolca atıldığı eylemde, "zamanı gelmiş bir fikri durduracak hiçbir güç yoktur" pankartı arkasında toplanan 250'yi aşkın gönüldaşın katıldığı program bu şekilde başladı.

Ardından Kumandan'ın avukatlar kısa bir açıklama yaparak toplanma sebebini söyledi ve Kumandan ile görüşmeye girdi. Bu kalabalığın toplanmasına vesile olan Fikre Özgürlük Platformu adına Fatma Parmaksız hanımefendi bir basın açıklaması okudu. Öğle namazının cezaevi önünde cemaat olarak kılındığı namaz sonrası Baran Dergisi Yayın Kurulu Üyesi Kâzım Albayrak'ın "İslâm ihtilâl ve inkılâbının madde ve mânâ şartlarına erdirilmesi" duasını ederken namazdan sonra Zonguldak'tan gelen Özay arkadaşın samimi ifadelerini kendisini çağırarak orada bulunan gönüldaşlarla paylaşmasını istedi. "Birçok cemaatin şeriat diye bir kaygısının olmadığı, İBDA'nın ise gördüğü kadarıyla, çizgisinden hiç sapmadığını" söyledi. "Bu sebeple buraya geldiğini" içten bir şekilde aktardı. Kâzım Albayrak, Üstad'ın Kumandan'a söylemiş olduğu "kim pazarlıksız Allah ve Resûlü diyorsa o bizdendir; biz de ondan" sözünü paylaşarak, "cihad ibadetinin, hac ibadetinden ve daha birçok ibadetten daha hayırlı olduğunu" belirtti.

Program Ankara'dan gelen Gönüldaşımız Taşkın Ongunman'ın saz eşliğinde söylediği marşlarla devam etti. Avukatlar Kumandan Salih Mirzabeyoğlu'nu ziyareti sonrası toplanan gönüldaşlara selamlarını ileterek "duanın icrâda aranması gerektiği" sözlerini aktardılar. Son olarak, kısa süreli bir gerginlik yaşandı ve gönüldaşlar cezaevi kapısına dayanarak "Telegramcı köpekler hesap verecek" sloganıyla "Fikre Özgürlük Platformu" üyelerini Ankara'ya doğru uğurladılar.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Şubat 2023
İmsak 06:38
Güneş 08:05
Öğle 13:23
İkindi 16:05
Akşam 18:31
Yatsı 19:52
Günün Karikatürü Tümü