Salih Mirzabeyoğlu için sessiz yürüyüş

3 Kasım pazar günü saat 14:00'da Eminönü Yeni Camii önünde bir grup genç "Mirzabeyoğlu'na Özgürlük" yürüyüşü gerçekleştirdiler

Cephe Faaliyetleri 10.11.2013, 18:58 10.11.2013, 18:53
 Salih Mirzabeyoğlu için sessiz yürüyüş

3 Kasım pazar günü saat 14:00'da Eminönü Yeni Camii önünde bir grup genç "Mirzabeyoğlu'na Özgürlük" yürüyüşü gerçekleştirdiler. Duyarlı gençler, 28 Şubat’ın darbeci generalleri tarafından hukuksuzca içeri alınan ve tam 16 senedir içeride tutulan Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu için yeniden yargılanma yolu ve iade-i itibar istediler. Yüz elliye yakın kadın, ihtiyar, genç ve çocukların olduğu yürüyüş, Saraçhane’de “Aydınlık Savaşçıları” şiiri okunup “Ya Muntakim Allah” yeminiyle sonlandırıldı.

Basın açıklamasından birkaç kesit sunuyoruz:

“Büyük Doğu Külliyatını iç ve dış yüzünü İslamî bakış açısı ve İslam’a muhatap anlayışla yansıttığı eserlerini "benzersiz oluş" manasına gelen "İbda" ismiyle manalandırdı. Salih Mirzabeyoğlu 58 tane eser yazmış bir mütefekkirdir. Eserleri, Kültürümüzden, dile, şiir ve sanattan, hukuk alanına, iktisattan, Başyücelik nizamını sunmasına, matematik ve resim alanından, mitolojiye ve metafiziğe kadar her dalda eser vermiş ve halen eserler vermeye devam eden bir fikir adamıdır Salih Mirzabeyoğlu. Türkiye'de İslâm davasına metod ve düşünce olarak çeşitlilik kazandırmış, Türkiye'ye ve Ortadoğu Müslüman coğrafyasına yeni dünya düzenini eserleriyle teklif eden Mütefekkir Mirzabeyoğlu'nun kitapları, ders kitabı olarak da okutulması gerekir.

Mirzabeyoğlu kendi özgürlüğünden daha çok Müslümanlara sunmuş olduğu İslâmî çerçeveyi, dev külliyatı anlamamızı ve anlatmamızı istiyor. Bizler ne zaman okur ve anlarsak onun özgürlüğü işte o zaman başlamıştır.

28 Şubat'ın hain generalleri tarafından yönetilen bir devlet ve onların emri altında olan hakimler, savcılar, komiserler... O zamanlarda Müslümanlara birer terörist yaftası vurularak içeri alınanlar, işkenceye maruz bırakılanlar... Salih Mirzabeyoğlu, hiçbir hukuki mesnede dayandırılmadan, hiçbir suça karışmadığı halde, 1997 yılında çocuğunu okuldan alırken yaka paça tutuklandı. Tam 16 senedir içeride tutulan ve bu sürenin 9 senesini telegram işkencesi görerek geçiren Mütefekkir Mirzabeyoğlu şu an Bolu F Tipi Cezaevinde bulunmaktadır.”

Almanya’da Konsolosluk önünde “Mirzabeyoğlu’na özgürlük” eylemi

Almanya'da Düsseldorf'da Türkiye  Konsolosluk önünde bir grup kardeşimiz basın açıklaması okuyarak Mirzabeyoğlu'na özgürlük istediler. Yapılan hukuksuzluğu ve zalimliği dile getirerek eylemlerini sonlandırdılar.

 

Ankara'da Ayasofya ve Salih Mirzabeyoğlu'na özgürlük eylemi

Ankara'da Ayasofya ve Salih Mirzabeyoğlu'na özgürlük için Hacı Bayram Veli Camii önünde basın açıklamaları yapıldı. 

Yorumlar (0)
4
açık
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak 06:44
Güneş 08:13
Öğle 13:22
İkindi 15:57
Akşam 18:21
Yatsı 19:44
Günün Karikatürü Tümü