ABD’den Bahreyn ve BAE’ye ziyaret olacak

ABD Savunma Bakanlığı tarafından Savunma Bakanı Lloyd Austin’in önümüzdeki Perşembe günü Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gideceği bildirildi.

Dünya 16.11.2021, 23:55
ABD’den Bahreyn ve BAE’ye ziyaret olacak

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Savunma Bakanı Lloyd Austin’in, 18 Kasım Perşembe günü bölgesel ve güvenlik iş birliğini görüşmek üzere Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gideceğini bildirdi.

Kirby, düzenlediği günlük basın toplantısında, "Bakan (Lloyd Austin), Perşembe (18 Kasım) günü Orta Doğu'ya seyahat edecek." dedi.

Bakan Austin’in, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gideceğini belirten Kirby, Austin'in hükümet ve askeri liderlerle bölgesel ve güvenlik iş birliğini görüşeceğini kaydetti.

Kirby, Bakan Austin’in ayrıca Bahreyn'deki Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsünde konuşma yapacağı bilgisini paylaşarak, "Savunma ortaklıklarını ilerletme ve güçlendirme konusundaki kararlılığımızı ve bölgesel güvenlik ve istikrarı güçlendirmede uzun süredir devam eden ABD liderliğine olan bağlılığımızı teyit edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:02
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü