“Afganistan’da bir şey yapamadık, Ukrayna’da yapacağız!”

Afganistan'da kaybeden Amerika'nın eski askerleri Ukrayna'ya gönüllü savaşçı olarak gidiyor.

Dünya 06.03.2022, 19:17
“Afganistan’da bir şey yapamadık, Ukrayna’da yapacağız!”

YahooNews’den Dave Philipps’in haberine göre; Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy’nin gönüllü savaşçılara kapılarının açık olduğunu ilan etmesinin ardından Ukrayna ordusuna katılmak için ülkeye giden, geçmişte Irak ve Afganistan’daki Müslüman katliamlarına katılan eski askerlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Haberde, savaşmak için Ukrayna’ya gitmek isteyip de imkânı olmayanların ülkeye gönderilmesi için Ukrayna Gönüllüleri isimli bir grup kurulduğu belirtildi. “Military Times ve Time dahil olmak üzere bir dizi ana akım medya kuruluşu, adım adım Ukrayna ordusuna katılma konusunda kılavuzlar yayınladı. Ukrayna hükümeti, ilgilenen gönüllülere konsolosluklarıyla iletişime geçmeleri talimatını verdi.”

Eski askerlerin Irak ve Afganistan’daki başarısızlıklarını unutmak için Ukrayna’ya gitmeyi bir fırsat olarak gördükleri belirtilen haberde Irak’ta savaşta bulunan Hector isimli denizcinin ABD’nin Afganistan yenilgisinden ne kadar etkilendiğini gösteren şu ifadelerine yer verildi: “Birçok eski askeri hizmet etmeye çağırıyorum, hayatımız boyunca savaş için eğitim aldık. Afganistan’da yenildiğimizde bir şeyler yapmak istedim; ama yapamadım ve bu bana çok ağır geldi. Şimdi Ukrayna için harekete geçmeliyim!”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:23
İkindi 16:07
Akşam 18:33
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü