Aktivistler iklim krizinin çözümü için greve girdiler

Almanya Başbakanlık binası önünde bir grup aktivist, küresel iklim krizinin çözümü için açlık grevine girdiler. Almanya hükümeti ise aktivistlere ‘sağlığınızı tehlikeye atmayın’ dedi.

Dünya 20.09.2021, 18:30
Aktivistler iklim krizinin çözümü için greve girdiler

Küresel iklim krizi yıllardır tartışılan bir mevzuu olmakla beraber uluslararası politikada da gündemde yer alıyor. Birçok devlet, iklim krizini önlemek için karbon salınımının azalmasını, bunun için de fosil yakıt tüketiminin en aza indirilmesi için bazı adımlar atıyor.

İklim krizinin oluşumunda payı en büyük olanlar, krizin önlenmesi hakkında en çok konuşan ülkeler olarak biliniyor. Küresel iklim krizi, yıllardır konuşulup tartışılsa da çözümü için ciddi bir adım atılmadı.

Almanya’da kendilerince duyarlı vatandaşlar, 30 Ağustos tarihinden beri Başbakanlık binası önünde açlık grevi yaparak hükümet yetkilileri ile görüşmek istediklerini söylüyorlar.

Eğer önümüzdeki günlerde görüşme gerçekleşmezse sıvı dahi içmeyeceklerini söyleyen aktivistler hakkında Merkel’in Sözcüsü Steffen Seiber, endişe duyduklarını söyleyerek iklim krizinin zamanın temel sorunu olarak gördüklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Şubat 2023
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:23
İkindi 16:06
Akşam 18:32
Yatsı 19:53
Günün Karikatürü Tümü