Almanya'da bir camiye domuz fotoğrafı ile gamalı haç yer alan mektup bırakıldı

Almanya'nın Dortmund kenti Dorstfeld semtinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne bağlı Sultan Ahmet Camisi'ne domuz fotoğrafı ile gamalı haç yer alan mektup bırakıldı. Mektupta Türklere yönelik tehditlerin bulunduğuna dikkat çekildi.

Dünya 14.04.2022, 21:00
Almanya'da bir camiye domuz fotoğrafı ile gamalı haç yer alan mektup bırakıldı

Almanya'nın Dortmund kenti Dorstfeld semtinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Sultan Ahmet Camisi'ne, Nasyonel Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünü sembolize eden "NSU 2" imzalı mektupta, "Geri gelip caminizi yıkacağız", "Halılarınızı pisliklerimizle kirletiyoruz""Almanya size gününüzü gösterecek""Ülkemizden defolun" gibi ifadeler yer aldı.

Fotoğraf: AA

Dortmund Türk Dernekleri Platformu Sözcüsü ve Dortmund Belediyesi Meclis Üyesi Emre Güleç, söz konusu caminin kapısına ocak ve şubatta da siyah boyayla gamalı haç çizildiğini hatırlatarak, saldırıyı kınadı.

"Bu saldırıları toplumda artan yabancı ve İslam düşmanlığına bağlıyoruz. Dortmund Belediye Meclisi, şubatta bir bildiri yayımlayarak saldırıları kınadı, Müslümanlarla dayanışma içinde olduğunu açıkladı. Camimizi yerel yöneticiler ziyaret etti. Buna rağmen tekrar böyle bir tehdit mektubunun gelmesi endişe verici. Cemaatimiz de tedirgin ve endişeli. Failler biran önce bulunmalı ve emniyet tedbirleri artırılmalı."

Güleç, sadece Dortmund kentinde son 10 ayda 6 camiye saldırı gerçekleştirildiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü