BAE ile ilişkiler değişiyor: Türkiye'de yatırım fırsatlarını değerlendiriyoruz

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli International Holding Co (IHC.AD) şirketi, Türkiye'de yatırım yapmayı değerlendirdiğini bildirdi.

Dünya 26.08.2021, 11:50 26.08.2021, 20:32
BAE ile ilişkiler değişiyor: Türkiye'de yatırım fırsatlarını değerlendiriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile el Nahyan, geçen hafta ekonomik işbirliğini de kapsayan bir görüşme gerçekleştirmişti.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli International Holding Co (IHC.AD) şirketi, bu görüşme ertesinde Türkiye'de yatırım yapmayı değerlendirdiğini bildirdi.

Holdingin CEO'su Syed Basar Shueb, şirketin bu bağlamda Türkiye'de sağlık, endüstri ve gıda işleme sektörlerinde yatırım fırsatlarına baktığını söyledi.

IHC, son aylarda Abu Dabi Borsası'nın en değerli hisselerine sahip holding konumunda bulunuyor.

Holdingin tepe yöneticisi Shueb, Reuters'a yaptığı açıklamada şirketten bir heyetinin fırsatları araştırmak için bu hafta Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirdiğini dile getirdi.

IHC'nin Türkiye'de sağlık, endüstriyel ve gıda işleme sektörlerindeki fırsatlara baktığını aktaran Shueb, "Türkiye, en büyük gıda işleme tesislerinden birine sahip, bu nedenle bunu da araştırıyoruz." ifadesini kullandı.

İstanbul'da konuyu yakından takip eden bir kaynak, IHC'nin birden fazla şirkette azınlık hissesi ve çeşitli sektörlerde de orta ölçekli anlaşmalar için arayış içinde olduğunu aktardı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü