Batı medyası, Biden'ın oğlunun Ukrayna'daki biyolojik laboratuvarları finanse ettiğini doğruladı

Hunter Biden'ın dizüstü bilgisayarından elde edilen e-postalar, Rusya'nın Biden Jr'ın Ukrayna'daki askeri biyolojik araştırmaların finansmanına yardım ettiği yönündeki iddialarını kanıtladı.

Dünya 27.03.2022, 09:32
Batı medyası, Biden'ın oğlunun Ukrayna'daki biyolojik laboratuvarları finanse ettiğini doğruladı

ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'la ilgili çarpıcı bir haber geçildi.

New York Post'un bugün yayımladığı haberde, Hunter Biden'a ait bilgisayardaki e-postaların, Rusya'nın iddiasını doğruladığı yazıldı.

Rus askeri güçlerine bağlı Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı İgor Kirillov, Ukrayna'daki biyolojik laboratuvarların Hunter Biden tarafından finanse edildiğini 24 Mart'ta öne sürmüştü:

Söz konusu yapıların, mevcut ABD yönetimine yakın Hunter Biden'ın yönetimindeki yatırım vakfı Rosemont Seneca tarafından finanse edilmesi dikkati çekiyor. Fonun mali kaynakları 2 milyar 400 milyon dolar değerinde. Aynı zamanda bu vakfın, Black and Veach ve Metabiota şirketleri dahil Pentagon'un biyolojik laboratuvarları için en büyük ekipman tedarikçileriyle bağlantıları var.

Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin de "Babası ve ABD Başkanı olarak, Joe Biden'ın bu faaliyetten haberdar olduğu açık" demişti.

Söz konusu e-postalara göre Hunter Biden'ın kurduğu Rosemont Seneca Partners adlı yatırım şirketi, Metabiota'ya 500 bin dolar yatırım yaptı. Ayrıca Metabiota için milyonlarca dolar fon topladı.

Pandemiye yol açabilecek hastalıklar üzerine araştırmalar yapan Metabiota, ABD Savunma Bakanlığı'nın tedarikçilerinden biri.

Hunter Biden'ın, Ukrayna'nın en büyük doğalgaz üreticisi Burisma Holdings'le Metabiota'nın yetkililerinin tanışmasına da aracı olduğu öne sürüldü.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü